Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Izolacje natryskowe od A do Z

Agregaty malarskie | 2023-03-27
Poznaj zalety izolacji natryskowych, fot. Agregaty malarskie

Poznaj zalety izolacji natryskowych, fot. Agregaty malarskie

Z roku na rok izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez klientów. Ich główną zaletą są bardzo dobre właściwości izolacyjne. Jeżeli interesuje Cię, na czym polega izolacja termiczna metodą natryskową, oraz chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ten poradnik jest dla Ciebie!

PR

Izolacja natryskowa – czym właściwie jest

Izolacja natryskowa z użyciem pianki poliuretanowej uznawana jest za nowoczesną a zarazem skuteczną i łatwą metodę docieplenia domu lub poddasza.

W praktyce wygląda to tak, że dwa aktywne składniki pianki (poliol i izocyjanian) zaciągane zostają przez pompy do węża. Agregaty malarskie są urządzeniami, do których podłączone sa węże, natomiast samo mieszanie odbywa się w pistolecie natryskowym. Następnie pistolet wyrzuca piankę wprost na daną powierzchnię. Piana poliuretanowa po wyrzuceniu z pistoletu bardzo szybko zwiększa swoją objętość kilkukrotnie, tworząc jednolitą, trwałą warstwę izolacji, która ma świetne właściwości termo- oraz hydroizolacyjne.

Natryskowe docieplanie jest najszybszą metodą na izolację budynków. Sam proces docieplania jest stosunkowo prosty, lecz najlepiej jest postawić na fachowca z odpowiednim doświadczeniem, co z kolei przełoży się na profesjonalne wykonanie pracy.

Metodą tą można docieplić praktycznie cały dom, ale również służy ona do zaizolowania mostków termicznych (okien, drzwi, ścian, poddaszy, fundamentów). Najczęściej wykonywane jest jednak ocieplanie poddaszy, ponieważ pianka PUR jest bardzo lekka, a pomimo to izolacja z jej zastosowaniem skutecznie zabezpiecza zarówno przed zimnem, jak i ciepłem.

Jakie są właściwości pianki poliuretanowej?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ma ona bardzo dobre właściwości izolujące. Jest świetną alternatywą dla wełny mineralnej oraz styropianu. Ma ona również bardzo wysoką przyczepność i nadaje się do rozpylania praktycznie na każdej powierzchni. Pianka PUR występuje w dwóch rodzajach.

Pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa

Obydwa typy można wykorzystać do ocieplenia domu. Piankę zamkniętokomórkową charakteryzuje większa wytrzymałość oraz lepsze właściwości termoizolacyjne. Na minus można zaliczyć to, że jest ona cięższa i droższa niż drugi rodzaj pianki. Ponadto najlepiej nakładać ją na suche podłoże. Z uwagi na jej właściwości, najczęściej używa się jej do zewnętrznych systemów izolacji.

Pianka otwartokomórkowa jest wykorzystywana znacznie częściej. Jest lżejsza i tańsza niż pianka zamkniętokomórkowa. Posiada strukturę gąbki. Jest paroprzepuszczalna i posiada tendencję do rozprzestrzeniania się. Paroprzepuszczalność pozwala podłożu oddawać wodę, dzięki czemu nie będą rozwijały się grzyby. Pianka ta nie jest również nasiąkliwa.

Wady i zalety pianki PUR

Zdecydowanie jako zaletę można zaliczyć lekkość pianki oraz to, że może być ona stosowana wszędzie tam, gdzie np. nie zdołamy dotrzeć styropianem. Ponadto piankę PUR łatwo się rozprowadza. Jej montaż jest szybki i stosunkowo niedrogi (w zależności od wybranego rodzaju pianki).

Jeżeli chodzi o wady, warto zaznaczyć, że pianka jest łatwopalna, co jest przeciwieństwem wełny mineralnej. Ciężko również skontrolować, czy została równomiernie rozłożona.

Ocieplanie pianką poliuretanową

Ocieplanie domu pianką poliuretanową jest świetnym rozwiązaniem i posiada wiele zalet. Jako jedną z nich można wymienić to, że istnieje możliwość stosowania takiego ocieplenia na starych konstrukcjach, dzięki czemu można skutecznie zaizolować nawet dość stare i mało szczelne do tej pory budynki.

Podczas ocieplenia można zdecydować się na różną grubość nałożenia pianki. Oczywiście im będzie ona mniejsza, tym cały proces będzie tańszy. Warto jednak zaznaczyć, że skutkować to będzie słabszymi zdolnościami izolacyjnymi.

Za najbardziej skuteczne ocieplanie pianką poliuretanową uznaje się wtedy, kiedy warstwa będzie wyższa niż 17 cm. Warto mieć na uwadze, że istnieją miejsca, w których wymagane jest nałożenie jedynie 10 cm pianki, a także takie, gdzie należy nałożyć jej aż do 30 cm. Wszystko zależy od konstrukcji budynku oraz konieczności izolacji mostków termicznych.

Ocieplanie natryskowe – trzy etapy aplikacji pianki PUR

Skoro wiadomo już, czym jest oraz do czego nadaje się pianka PUR, warto powiedzieć sobie coś więcej na temat jej aplikacji. Jakość izolacji zależy od kilku czynników, do których należą m.in. jakość komponentów, przygotowanie powierzchni czy sprzęt, którym ocieplanie będzie wykonywane.

Jeżeli zależy nam na tym, aby taka izolacja przetrwała, a zarazem spełniała swoje właściwości przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na trzy etapy pracy.

  • Etap 1 – polega na przygotowaniu podłoża, a także kontroli przegrody i zabezpieczeniu powierzchni, których nie chcemy pokrywać pianką. Dobrze jest sprawdzić poziom wilgotności podłoża oraz jego czystość. Jeżeli podłoże jest tłuste lub zabrudzone, izolacje natryskowe mogą nie osiągać wysokiego poziomu przyczepności.
  • Etap 2 – polega na szczegółowym sprawdzeniu urządzenia oraz na ustawieniu wszystkich jego parametrów (ciśnienia i temperatury). Kolejnym etapem jest wymieszanie składników pianki  zgodnie z instrukcją producenta.
  • Etap 3 – polega na właściwej izolacji natryskowej za pomocą pistoletów i agregatów. Piankę aplikuje się na wybraną powierzchnię warstwą o określonej grubości. Jeżeli pierwsza naniesiona warstwa wyschnie, należy nałożyć drugą, aż do momentu osiągnięcia docelowej grubości.

Ile kosztuje ocieplenie natryskowe?

Na cenę izolacji natryskowej wykonywanej za pomocą pianki PUR wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest koszt samego produktu. Inny element regulujący cenę to miejsce, w którym prace będą wykonywane. Kolejne ważne czynniki to ilość oraz grubość warstwy izolacyjnej.

Jak można się domyślić, cena zależna jest od tego, jak dużo pianki zostanie zużyte. Jeżeli weźmiemy pod uwagę grubość nałożenia na poziomie od 10 do 17 cm, ceny mogą wahać się od 40 do 60 zł/m2. Grubsze warstwy są odpowiednio droższe.

Izolacja natryskowa a czas

Zapewne zastanawiacie się, czy pianka poliuretanowa i izolacja się starzeje. Efektywność samej warstwy izolacyjnej oraz długotrwałość piany PUR w dużej mierze zależy od jakości wykonania. Jeżeli pracę wykona doświadczony fachowiec, można być pewnym trwałego i zarazem przyzwoitego efektu.

Same właściwości piany poliuretanowej natomiast wykazują, że materiał ten się nie starzeje i zarazem nie zmienia swojej objętości. Oznacza to, że nawet po kilku latach piana poliuretanowa będzie posiadała takie same właściwości, jak w momencie jej aplikacji.

Warto postawić na fachowców

Przy ocieplaniu natryskowym za pomocą piany PUR warto stawiać na doświadczenie i pomoc fachowców. Istnieje wiele firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Są firmy stricte zajmujące się natryskiem piany, a także inne oferujące np. agregaty malarskie czy pistolety do nakładania pianki, które prowadzą sprzedaż danych akcesoriów i oferują usługi w danym zakresie. Warto z nich skorzystać.

Doświadczona firma powinna posiadać wielu przeszkolonych pracowników, którzy wykonają swoją pracę w sposób profesjonalny, a także sami wybiorą rodzaje piany poliuretanowej, nadające się do danego rodzaju ocieplenia.

Podsumowanie

Pianka natryskowa i izolacja za jej pomocą jest świetną alternatywą dla klasycznych dotąd znanych możliwości dociepleń. Okazuje się, że jest to metoda niezwykle szybka i skuteczna, lecz tak jak i inne posiada kilka wad.

Jeżeli jesteś zainteresowany tego rodzaju dociepleniem, lecz masz pewne wątpliwości, postaw na sprawdzoną firmę i pracujących w niej fachowców. Odpowiedni wybór z pewnością przełoży się na bardzo dobre efekty.

Izolacja natryskowa z użyciem pianki poliuretanowej >>

Komentarze

  • bo bo, 11.04.2024r., 08:52:36 1/ na jakie podłoże można aplikować piankę? Jak podłoże przygotować? 2/ jeśli pianka jest łatwopalna, to jak zabezpieczyć przegrodę przed pożarem? 3/ po ułożeniu pianki na dachu )adaptacja poddasza na sypialnię) uzyskaliśmy niesamowite efektu dźwiękowe: śpiew ptaków o poranku, dudnienie deszczu, świst wiatru. Praktycznie uniemożliwia spanie. Ptaki słychać jak pod namiotem, natomiast świst wiatru i odgłosy deszczu ulegają wzmocnieniu. Nawet na nieocieplonym dachu, bez warstwy termoizolacyjnej, deszcz nigdy nie był tak dokuczliwy. Jak naprawić taką usterkę? Dlaczego nie podaje się izolacyjności akustycznej pianki? Dlaczego nie uprzedza się, że izolacja pianką nie zabezpiecza przed efektami akustycznymi? Z powyższych powodów nie zdecydowałabym się na ułożenie pianki.

Powiązane

Kingspan news Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360 Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...

fischer Polska sp. z o.o. Zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS

Zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS Zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu dodatkowego docieplenia konieczna jest szczegółowa inwentaryzacja istniejącego układu/systemu ocieplenia oraz podłoża. Ocenę taką należy wykonać etapowo.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu dodatkowego docieplenia konieczna jest szczegółowa inwentaryzacja istniejącego układu/systemu ocieplenia oraz podłoża. Ocenę taką należy wykonać etapowo.

Kancelaria Nieruchomości 10 pytań o umowę deweloperską, które musisz zadać przed kupnem mieszkania

10 pytań o umowę deweloperską, które musisz zadać przed kupnem mieszkania 10 pytań o umowę deweloperską, które musisz zadać przed kupnem mieszkania

Planujesz zakup nieruchomości od dewelopera? Dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem to podstawa, aby uchronić się przed większymi lub mniejszymi problemami w niedalekiej przyszłości. Nigdy nie...

Planujesz zakup nieruchomości od dewelopera? Dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem to podstawa, aby uchronić się przed większymi lub mniejszymi problemami w niedalekiej przyszłości. Nigdy nie wiesz, czy trafisz na uczciwego dewelopera, dlatego zadbaj o swoje interesy lub skorzystaj z pomocy doświadczonych profesjonalistów oferujących kompleksowe doradztwo.

Euro Magnesy Do czego służą magnesy neodymowe?

Do czego służą magnesy neodymowe? Do czego służą magnesy neodymowe?

Magnesy neodymowe to najmocniejsze typy magnesów stałych, jakie są dostępne na rynku, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu oraz codziennym życiu. W dalszej części...

Magnesy neodymowe to najmocniejsze typy magnesów stałych, jakie są dostępne na rynku, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu oraz codziennym życiu. W dalszej części tekstu przeanalizujemy ich właściwości, zastosowania oraz wpływ na nowoczesną technologię.

PU Polska – Związek Producentów Płyt Warstwowych i Izolacji Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności

Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności

Płyty warstwowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i wykonawców skupionych wokół budownictwa przemysłowego. Coraz częściej jednak biura projektowe sięgają po ten produkt...

Płyty warstwowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i wykonawców skupionych wokół budownictwa przemysłowego. Coraz częściej jednak biura projektowe sięgają po ten produkt w kontekście domów jedno- lub wielorodzinnych. W zestawieniu z pozyskiwaniem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) stanowią gotowy przepis na sprawnie zaizolowany termicznie budynek z osiągniętą niezależnością energetyczną.

Gamrat Technologie wykorzystywane w produkcji rur

Technologie wykorzystywane w produkcji rur Technologie wykorzystywane w produkcji rur

W nowoczesnym przemyśle i budownictwie rury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezawodnych i trwałych systemów do przesyłu wody, ścieków oraz innych substancji. Technologie wykorzystywane w produkcji...

W nowoczesnym przemyśle i budownictwie rury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezawodnych i trwałych systemów do przesyłu wody, ścieków oraz innych substancji. Technologie wykorzystywane w produkcji rur ewoluowały, oferując materiały i rozwiązania dostosowane do szerokiego spektrum zastosowań, od prostych instalacji domowych po skomplikowane systemy przemysłowe. Wśród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji rur znajdują się polietylen (PE), polichlorek winylu (PVC) i stal....

LERG SA Lerg uruchomił nową instalację polioli

Lerg uruchomił nową instalację polioli Lerg uruchomił nową instalację polioli

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania...

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa również wpływają na sprofesjonalizowanie rynku produktowego.

Immergas Jaka jest średnia żywotność pompy ciepła?

Jaka jest średnia żywotność pompy ciepła? Jaka jest średnia żywotność pompy ciepła?

Pompy ciepła to nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynków. Z tego powodu coraz częściej wypierają węglowe lub gazowe kotły, które w przeciwieństwie do pomp powodują zanieczyszczenie powietrza....

Pompy ciepła to nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynków. Z tego powodu coraz częściej wypierają węglowe lub gazowe kotły, które w przeciwieństwie do pomp powodują zanieczyszczenie powietrza. Wiele osób obawia się zmiany źródła ogrzewania m.in. ze względu na rzekomą niską trwałość pompy. Jaka jest przeciętna żywotność pompy ciepła, od czego zależy i jak ją zwiększyć?

ZPRE JEDLICZE Sp. z o.o. Jakie są etapy procesu prefabrykacji konstrukcji stalowych?

Jakie są etapy procesu prefabrykacji konstrukcji stalowych? Jakie są etapy procesu prefabrykacji konstrukcji stalowych?

Prefabrykacja konstrukcji stalowych to zaawansowany proces, który znacząco przyspiesza budowę i zapewnia wysoką jakość wyrobów. Zrozumienie etapów tego procesu jest kluczowe dla skutecznego zarządzania...

Prefabrykacja konstrukcji stalowych to zaawansowany proces, który znacząco przyspiesza budowę i zapewnia wysoką jakość wyrobów. Zrozumienie etapów tego procesu jest kluczowe dla skutecznego zarządzania projektami budowlanymi. Czy jest prefabrykacja konstrukcji stalowych i jak wyglądają etapy prac? Sprawdź i dowiedz się więcej!

BREVIS S.C. Czy nawiewniki w oknach są obowiązkowe – najważniejsze Informacje

Czy nawiewniki w oknach są obowiązkowe – najważniejsze Informacje Czy nawiewniki w oknach są obowiązkowe – najważniejsze Informacje

Potrzeba zapewnienia właściwej wentylacji domu czy mieszkania nie stanowi raczej zaskoczenia dla nikogo. Choć może nie zawsze mamy na uwadze utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i dzięki temu...

Potrzeba zapewnienia właściwej wentylacji domu czy mieszkania nie stanowi raczej zaskoczenia dla nikogo. Choć może nie zawsze mamy na uwadze utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i dzięki temu uniknięcia negatywnych skutków zbyt dużej wilgotności, to już dyskomfort siedzenia w dusznym i nieprzewietrzonym pomieszczeniu zna każdy. Oprócz wentylacji grawitacyjnej do niedawna odpowiednią cyrkulację powietrza zapewniały nieszczelności w oknach. Jednak rozwój technologiczny i zwiększenie szczelności...

Bostik Bostik AQUASTOPP – szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci napierającej

Bostik AQUASTOPP – szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci napierającej Bostik AQUASTOPP – szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci napierającej

Bostik to firma z wieloletnią tradycją, sięgającą 1889 roku, oferująca szeroką gamę produktów chemii budowlanej dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Producent słynie z innowacyjnych rozwiązań i wysokiej...

Bostik to firma z wieloletnią tradycją, sięgającą 1889 roku, oferująca szeroką gamę produktów chemii budowlanej dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Producent słynie z innowacyjnych rozwiązań i wysokiej jakości preparatów, które znajdują zastosowanie w budownictwie, przemyśle i renowacji.

budogram.pl Ekonomiczne aspekty zastosowania dachu skośnego na budynku

Ekonomiczne aspekty zastosowania dachu skośnego na budynku Ekonomiczne aspekty zastosowania dachu skośnego na budynku

Nowoczesne budynki mogą być zwieńczone płaskim lub skośnym dachem. Rodzaj zastosowanej szczytowej przegrody wpływa nie tylko na wygląd obiektu, lecz także na koszty budowy i utrzymania.

Nowoczesne budynki mogą być zwieńczone płaskim lub skośnym dachem. Rodzaj zastosowanej szczytowej przegrody wpływa nie tylko na wygląd obiektu, lecz także na koszty budowy i utrzymania.

Onduline Polska Sp. z o.o. Płyta bitumiczna – wszechstronne i uniwersalne pokrycie dachowe

Płyta bitumiczna – wszechstronne i uniwersalne pokrycie dachowe Płyta bitumiczna – wszechstronne i uniwersalne pokrycie dachowe

Płyty bitumiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów pokryciowych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżniają się one nie tylko trwałością, ale również wszechstronnością...

Płyty bitumiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów pokryciowych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżniają się one nie tylko trwałością, ale również wszechstronnością zastosowań, która czyni je idealnym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum projektów. Czym dokładnie są płyty bitumiczne i dlaczego warto rozważyć ich użycie?

domni.pl Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom?

Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom? Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom?

Wykończenie budynku z zewnątrz jest równie istotne, jak jego wnętrza. Odpowiednie ocieplenie zapewni komfort i zdrowie domownikom, obniży koszty ogrzewania i zużycie paliw grzewczych. Płytki elewacyjne...

Wykończenie budynku z zewnątrz jest równie istotne, jak jego wnętrza. Odpowiednie ocieplenie zapewni komfort i zdrowie domownikom, obniży koszty ogrzewania i zużycie paliw grzewczych. Płytki elewacyjne zewnętrzne sprawią natomiast, że budynek będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Jaki materiał izolacyjny można stosować pod płytki elewacyjne z klinkieru? Czym kierować się wybierając płytki zewnętrzne, aby elewacja zachowała trwałość i estetyczny wygląd na lata?...

Wybrane dla Ciebie

Odkryj trendy projektowania elewacji »

Odkryj trendy projektowania elewacji » Odkryj trendy projektowania elewacji »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec » Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana » Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

domni.pl Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom?

Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom? Izolacja termiczna a płytki elewacyjne – co musisz wiedzieć, zanim ocieplisz i wykończysz dom?

Wykończenie budynku z zewnątrz jest równie istotne, jak jego wnętrza. Odpowiednie ocieplenie zapewni komfort i zdrowie domownikom, obniży koszty ogrzewania i zużycie paliw grzewczych. Płytki elewacyjne...

Wykończenie budynku z zewnątrz jest równie istotne, jak jego wnętrza. Odpowiednie ocieplenie zapewni komfort i zdrowie domownikom, obniży koszty ogrzewania i zużycie paliw grzewczych. Płytki elewacyjne zewnętrzne sprawią natomiast, że budynek będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Jaki materiał izolacyjny można stosować pod płytki elewacyjne z klinkieru? Czym kierować się wybierając płytki zewnętrzne, aby elewacja zachowała trwałość i estetyczny wygląd na lata?...

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny » Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.