Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Likwidacja pozwoleń na budowę domów niezależnie od powierzchni

Likwidacja pozwoleń na budowę domów niezależnie od powierzchni. Fot. Unsplash

Likwidacja pozwoleń na budowę domów niezależnie od powierzchni. Fot. Unsplash

Jak zapowiedział 27 czerwca minister Waldemar Buda, rząd planuje zlikwidować wszelkie pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych niezależnie od powierzchni użytkowej. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić nawet kilka miesięcy w skali budowy. Ustawa ma pojawić się jesienią tego roku i wejść w życie od początku 2023 r.

Zobacz także

dr inż. Krzysztof Pawłowski prof. PBŚ Charakterystyka energetyczna budynku i jego części – analiza planowanych zmian w przepisach prawnych od 1 stycznia 2026 r.

Charakterystyka energetyczna budynku i jego części – analiza planowanych zmian w przepisach prawnych od 1 stycznia 2026 r. Charakterystyka energetyczna budynku i jego części – analiza planowanych zmian w przepisach prawnych od 1 stycznia 2026 r.

Charakterystyka energetyczna budynku i części budynku (Świadectwo charakterystyki energetycznej) to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych...

Charakterystyka energetyczna budynku i części budynku (Świadectwo charakterystyki energetycznej) to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem budynku lub części budynku. W pierwszych dniach lipca 2024 r. na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii [1] zaprezentowano projekt zmian w rozporządzeniu.

dr inż. Rafał Dybicz Niezbędna dokumentacja techniczna dotycząca budowy obiektów budowlanych niepodlegających pozwoleniu na budowę ani zgłoszeniu na przykładzie wiaty o powierzchni do 50 mkw

Niezbędna dokumentacja techniczna dotycząca budowy obiektów budowlanych niepodlegających pozwoleniu na budowę ani zgłoszeniu na przykładzie wiaty o powierzchni do 50 mkw Niezbędna dokumentacja techniczna dotycząca budowy obiektów budowlanych niepodlegających pozwoleniu na budowę ani zgłoszeniu na przykładzie wiaty o powierzchni do 50 mkw

Przedmiotem artykułu jest ustalenie, jakich czynności oraz opracowania jakich dokumentów i dokumentacji wymaga inwestycja polegająca na budowie wiaty (np. śmietnikowej) na terenie istniejącego osiedla...

Przedmiotem artykułu jest ustalenie, jakich czynności oraz opracowania jakich dokumentów i dokumentacji wymaga inwestycja polegająca na budowie wiaty (np. śmietnikowej) na terenie istniejącego osiedla mieszkaniowego, przy założeniu, że jest to obiekt spełniający kryteria opisane w ust. 2 art. 29 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane [1].

Materiały prasowe news Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD

Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD Parlament Europejski przyjął dyrektywę EPBD

Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności...

Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków ma na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w sektorze budowlanym UE do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.

27 czerwca minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w programie Tłit WP mówił o planach rządu w sprawie likwidacji pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych niezależnie od metrażu. „Ustawa będzie wprowadzona (...) na jesieni, w najbliższych miesiącach, a wprowadzimy ją w życie wraz z 1 stycznia 2023 r.” – zadeklarował Buda.

Odpowiedzialny architekt i kierownik budowy

„Dzisiaj to wygląda tak, że stosy segregatorów zawozi się do urzędów i oczekuje się, że każda strona, każde kilkaset tysięcy stron, będzie tam zweryfikowane i być może urząd coś zobaczy albo nie. Natomiast po zmianach będzie tak, że odpowiedzialność za proces budowlany bierze ten, który przygotował projekt – czyli architekt, i ten, który nadzoruje budowę – czyli kierownik budowy” – wskazał Buda. „Tutaj obowiązkowy będzie kierownik budowy. I to oni biorą odpowiedzialność za proces. Urząd, urzędnik będzie weryfikował w stanie jakimś krytycznym, jakiejś niepewności, weryfikacji, nadzoru” – powiedział.

Buda ocenił, że dzięki nowym przepisom uda się zaoszczędzić czas. „To jest oszczędność kilku miesięcy w skali budowy” – zaznaczył. „Proszę pamiętać, że zmieniamy nie tylko pozwolenie na budowę, ale również usuwamy procedurę, która była dla wielu jeszcze bardziej uciążliwa, czyli sytuacja, w której był odbiór, czyli zgłoszenie zakończenia robót i pozwolenie na użytkowanie. Często dom czy budynek stał i był gotowy, ale czekał na pozwolenie na użytkowanie” – dodał.

Szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii zwrócił uwagę, że do tej pory „często za złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę i przygotowaniem dokumentacji były firmy czy osoby, które brały za to osobne środki, osobne pieniądze”.

Domy do 70 m kw. już bez pozwoleń

W ubiegły czwartek Ministerstwo Rozwoju i Technologii przypomniało, że od początku 2022 r. osoby posiadające działki budowlane mogą z wykorzystaniem uproszczonej procedury wybudować dom o powierzchni do 70 m kw. Jak wskazano w komunikacie, na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego znajdują się darmowe projekty tego typu domów; ich wykorzystanie ma „ułatwić proces budowlany”.

„Dziś, konsekwentnie realizując politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, chcemy rozszerzyć możliwość budowania w uproszczonej procedurze domów jednorodzinnych na własny użytek, bez limitu powierzchni użytkowej.(...) Dom bez formalności ma ułatwić Polakom realizację marzeń o własnych czterech kątach. To szczególnie ważne dla młodych ludzi, młodych rodzin dla ich stabilizacji życiowej” – zapowiedział minister Buda, cytowany w czwartkowym komunikacie MRiT.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Materiały prasowe news Budowa obiektów wielorodzinnych – dobre zasady

Budowa obiektów wielorodzinnych – dobre zasady Budowa obiektów wielorodzinnych – dobre zasady

Z myślą o komforcie mieszkańców Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce uporządkować zasady wznoszenia budynków wielorodzinnych.

Z myślą o komforcie mieszkańców Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce uporządkować zasady wznoszenia budynków wielorodzinnych.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–listopad 2022 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–listopad 2022 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–listopad 2022 r.

Od stycznia do końca listopada br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym...

Od stycznia do końca listopada br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2022 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2022 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–październik 2022 r.

Od stycznia do końca października br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba rozpoczętych inwestycji oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano...

Od stycznia do końca października br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba rozpoczętych inwestycji oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Materiały prasowe news Niewielki wzrost rynku budowlanego w Polsce w 2022 r.

Niewielki wzrost rynku budowlanego w Polsce w 2022 r. Niewielki wzrost rynku budowlanego w Polsce w 2022 r.

Jak wynika z jesiennej edycji raportu firmy badawczej Spectis „Rynek budowlany w Polsce 2022–2029”, dzięki dobrym wynikom budownictwa odnotowanym w pierwszym półroczu, prognozy na cały 2022 r. pozostają...

Jak wynika z jesiennej edycji raportu firmy badawczej Spectis „Rynek budowlany w Polsce 2022–2029”, dzięki dobrym wynikom budownictwa odnotowanym w pierwszym półroczu, prognozy na cały 2022 r. pozostają umiarkowanie optymistyczne, szczególnie biorąc pod uwagę trudne okoliczności rynkowe. Analitycy Spectis oczekują, że realny wzrost wartości rynku sięgnie 1% dla pełnej zbiorowości oraz 2% dla większych firm budowlanych, zatrudniających powyżej 9 pracowników. Jeśli chodzi o 2023 r., prognozy dla budownictwa...

Materiały prasowe news Ruch w zakresie budowy mieszkań – styczeń–sierpień 2022 r.

Ruch w zakresie budowy mieszkań – styczeń–sierpień 2022 r. Ruch w zakresie budowy mieszkań – styczeń–sierpień 2022 r.

W pierwszych ośmiu miesiącach br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym...

W pierwszych ośmiu miesiącach br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów.

Jacek Sawicki news Ustawa Prawo budowlane (tekst ujednolicony; stan prawny po nowelizacji wg DzU poz. 1557 z dnia 26.07.2022 r. z późn. zmianami)

Ustawa Prawo budowlane (tekst ujednolicony; stan prawny po nowelizacji wg DzU poz. 1557 z dnia 26.07.2022 r. z późn. zmianami) Ustawa Prawo budowlane (tekst ujednolicony; stan prawny po nowelizacji wg DzU poz. 1557 z dnia 26.07.2022 r. z późn. zmianami)

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – stan prawny po ujednoliceniu tekstu ustawy na podstawie Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 grudnia 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego...

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – stan prawny po ujednoliceniu tekstu ustawy na podstawie Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 grudnia 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo budowlane (DzU poz. 2351 z dnia 20.12.2021 r.) wraz ze zmianami: 1. Ustawa z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przedłużeniem realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (DzU poz. 88 z dnia 14.01.2022 r.); 2. Ustawa z dnia 7 lipca...

Jacek Sawicki news Portal e-budownictwo – sprawniejszy proces budowlany

Portal e-budownictwo – sprawniejszy proces budowlany Portal e-budownictwo – sprawniejszy proces budowlany

Portal e-budownictwo w przepisach prawa budowlanego pojawia się w ustawie z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w...

Portal e-budownictwo w przepisach prawa budowlanego pojawia się w ustawie z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557). Przywołuje go zapis art. 71 w ust. 2b pkt 2, który stanowi, że „Zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części dokonuje się (…) w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem portalu e-budownictwo”. I dalej rozbudowują go przepisy art. 79a–79k...

Jacek Sawicki news Książka obiektu budowlanego po zmianach

Książka obiektu budowlanego po zmianach Książka obiektu budowlanego po zmianach

Książka obiektu budowlanego (KOB) w formie papierowej w przepisach prawa budowlanego dotąd przywoływana była w art. 64 pkt. 1–4. Od 1 stycznia 2023 r. przepisy art. 64 pkt 1, 2 i 4 stracą ważność, a zastąpią...

Książka obiektu budowlanego (KOB) w formie papierowej w przepisach prawa budowlanego dotąd przywoływana była w art. 64 pkt. 1–4. Od 1 stycznia 2023 r. przepisy art. 64 pkt 1, 2 i 4 stracą ważność, a zastąpią je art. 60a–60r ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557).

Jacek Sawicki news Dziennik budowy po zmianach prawnych

Dziennik budowy po zmianach prawnych Dziennik budowy po zmianach prawnych

Dziennik budowy w przepisach prawa budowlanego przywołany został w art. 45 rozdziału 5 „Rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych” i dotychczas prowadzono go w formie papierowej. Od 27 stycznia 2023...

Dziennik budowy w przepisach prawa budowlanego przywołany został w art. 45 rozdziału 5 „Rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych” i dotychczas prowadzono go w formie papierowej. Od 27 stycznia 2023 r. będzie mógł być prowadzony także w formie elektronicznej zgodnie z zapisami ustawy z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557).

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–kwiecień 2022 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–kwiecień 2022 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń–kwiecień 2022 r.

W pierwszych czterech miesiącach 2022 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem...

W pierwszych czterech miesiącach 2022 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Materiały prasowe news Budowa mieszkań w okresie styczeń-marzec 2022 r.

Budowa mieszkań w okresie styczeń-marzec 2022 r. Budowa mieszkań w okresie styczeń-marzec 2022 r.

Według informacji GUS, w pierwszym kwartale br. w stosunku do tego samego okresu 2021 r., spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Mniej też wydano pozwoleń na budowę lub dokonano zgłoszeń z...

Według informacji GUS, w pierwszym kwartale br. w stosunku do tego samego okresu 2021 r., spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Mniej też wydano pozwoleń na budowę lub dokonano zgłoszeń z projektem budowlanym. Jednocześnie odnotowano nieznaczny wzrost mieszkań oddanych do użytkowania.

Materiały prasowe news Budowa mieszkań w styczniu 2022 r.

Budowa mieszkań w styczniu 2022 r. Budowa mieszkań w styczniu 2022 r.

W styczniu 2022 r. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba...

W styczniu 2022 r. oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Małgorzata Kośla news Budowa domów do 70 m2 bez pozwolenia – jak korzystać z darmowych projektów domów?

Budowa domów do 70 m2 bez pozwolenia – jak korzystać z darmowych projektów domów? Budowa domów do 70 m2 bez pozwolenia – jak korzystać z darmowych projektów domów?

Przepisy powiązane z tzw. Polskim Ładem budzą niemałe kontrowersje. Wśród nowych ustaleń są zarówno pozytywne, jak i negatywne zmiany. Budowa domów do 70 m2 bez pozwolenia to jedno założeń programu, w...

Przepisy powiązane z tzw. Polskim Ładem budzą niemałe kontrowersje. Wśród nowych ustaleń są zarówno pozytywne, jak i negatywne zmiany. Budowa domów do 70 m2 bez pozwolenia to jedno założeń programu, w którym z jednej strony możemy zyskać, z drugiej zaś stracić. Rząd opublikował niedawno wyniki konkursu na bezpłatny projekt domu do 70 m2. 38 zwycięskich propozycji ma pomóc inwestorom i odciążyć ich finansowo. Dowiedz się, jak i kiedy będzie można skorzystać z darmowych projektów domów do 70 m2 bez...

Materiały prasowe news Mieszkania na wynajem we Wrocławiu z pozwoleniem na budowę

Mieszkania na wynajem we Wrocławiu z pozwoleniem na budowę Mieszkania na wynajem we Wrocławiu z pozwoleniem na budowę

Pozwolenie na budowę dotyczy pierwszego etapu osiedla, które powstanie w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej na wrocławskim Zakrzowie. Docelowo obejmie ono około 1300 mieszkań na wynajem. Zgodnie z...

Pozwolenie na budowę dotyczy pierwszego etapu osiedla, które powstanie w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej na wrocławskim Zakrzowie. Docelowo obejmie ono około 1300 mieszkań na wynajem. Zgodnie z założeniami, budowa pierwszych 414 ma ruszyć już jesienią 2022 r. Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu „Mieszkanie Plus”, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości.

Małgorzata Kośla news Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia w praktyce – szansa czy zagrożenie

Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia w praktyce – szansa czy zagrożenie Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia w praktyce – szansa czy zagrożenie

Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia to jeden z pomysłów rządu realizowany w ramach Polskiego Ładu. Nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zakłada ułatwienia w budowie domów do 70 m2...

Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia to jeden z pomysłów rządu realizowany w ramach Polskiego Ładu. Nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zakłada ułatwienia w budowie domów do 70 m2 i, jak zapowiadają rządzący, ma sprzyjać szybszej realizacji budowy. Czy na pewno tak będzie? Sprawdź, na czym polega budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia, jakie są procedury i wymogi oraz poznaj możliwe zagrożenia budowy domu bez kierownika budowy.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-VIII 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-VIII 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-VIII 2021 r.

W okresie I-VIII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz...

W okresie I-VIII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Materiały prasowe news Cyfryzacja w budownictwie – zmiany w Rejestrze Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń

Cyfryzacja w budownictwie – zmiany w Rejestrze Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń Cyfryzacja w budownictwie – zmiany w Rejestrze Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń

Ruszają prace związane z rozbudową systemu Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń w ramach usprawnienia procedur w procesie inwestycyjno-budowlanym. 19 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu projektowego...

Ruszają prace związane z rozbudową systemu Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń w ramach usprawnienia procedur w procesie inwestycyjno-budowlanym. 19 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu projektowego pracującego nad nową wersją cyfrowego rejestru.

Materiały prasowe news BCC ws. projektu Ustawy Prawo budowlane – domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę

BCC ws. projektu Ustawy Prawo budowlane – domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę BCC ws. projektu Ustawy Prawo budowlane – domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę

Business Centre Club przekazał w ramach konsultacji publicznych uwagi i propozycje zmian do projektu ustawy o zmianie Ustawy Prawo budowlane oraz Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który...

Business Centre Club przekazał w ramach konsultacji publicznych uwagi i propozycje zmian do projektu ustawy o zmianie Ustawy Prawo budowlane oraz Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który jest jednym z elementów tzw. Polskiego Ładu.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VII 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VII 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VII 2021 r.

W okresie I–VII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz...

W okresie I–VII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VI 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VI 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VI 2021 r.

W pierwszej połowie 2021 r. wzrosła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów. Do użytkowania oddano też więcej...

W pierwszej połowie 2021 r. wzrosła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych budów. Do użytkowania oddano też więcej mieszkań niż przed rokiem.

Materiały prasowe news MRPiT chce rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków

MRPiT chce rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków MRPiT chce rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków

MRPiT ukończyło prace nad dwoma projektami ustaw, które są częścią Polskiego Ładu: o bonie mieszkaniowym i gwarancjach spłaty kredytów hipotecznych oraz o domu do 70 mkw. bez formalności. Ruszyła też pełna...

MRPiT ukończyło prace nad dwoma projektami ustaw, które są częścią Polskiego Ładu: o bonie mieszkaniowym i gwarancjach spłaty kredytów hipotecznych oraz o domu do 70 mkw. bez formalności. Ruszyła też pełna cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego i CEEB. „Rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków to priorytet mojego resortu” – mówił wicepremier Jarosław Gowin na konferencji prasowej w Sejmie, w której udział wzięła także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–V 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–V 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–V 2021 r.

W pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem...

W pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2021 r.

W pierwszym kwartale 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym...

W pierwszym kwartale 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Materiały prasowe news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-II 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-II 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-II 2021 r.

W okresie dwóch pierwszych miesięcy 2021 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których...

W okresie dwóch pierwszych miesięcy 2021 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Wybrane dla Ciebie

Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Pokrycia ceramiczne na każdy dach » Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową » Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę » Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Panele grzewcze do ścian i sufitów » Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach » Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych » Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.