Docieplenie stropów piwnic i garaży
Białe Ciepło® – natryskowy system izolacji termiczno-akustycznej
Docieplenie stropu piwnicy
W minionych latach przekonywaliśmy audytorów energetycznych i zarządców nieruchomości, aby w audytach i projektach termomodernizacyjnych uwzględnili docieplenie stropów piwnic w celu ograniczenia strat ciepła. Z zadowoleniem spoglądają w przyszłość ci, którzy skorzystali z naszych rad.
Koszty eksploatacji budynków mieszkalnych rosną z każdym rokiem. Jednak mało kto spodziewał się, że wysokość kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkań może skoczyć od kilkudziesięciu do kilkuset procent na przestrzeni kilku miesięcy. Na dodatek wszystko wskazuje, że to dopiero początek wzrostów cen za wszelkie źródła energii cieplnej. Sprawdź >>
Ogromna liczba budynków wielorodzinnych ma docieplone ściany zewnętrzne, stropy dachów wentylowanych i wymienione okna. Ostatnim elementem, który powinien zakończyć kompleksową termomodernizację budynku, jest docieplenie stropu nad nieogrzewaną piwnicą.
Rynek budowlany proponuje kilka rozwiązań w tym zakresie. Czym należy kierować się przy wyborze skutecznej izolacji termicznej stropu nad piwnicą w budynku wielorodzinnym? Przede wszystkim muszą to być materiały termoizolacyjne posiadające właściwe dokumenty dopuszczające do stosowania ich w budownictwie, spełniające wymagania zawarte w Prawie budowlanym. Jednym z głównych wymogów jest bezpieczeństwo pożarowe. W myśl przepisów na stropach piwnic i garaży mogą być stosowane wyłącznie materiały niepalne, posiadające klasę palności – A1. Wyklucza to możliwość stosowania styropianów, pianek PUR oraz innych materiałów, które reagują pod wpływem ognia lub wysokiej temperatury. Poniżej prezentujemy niskobudżetowy system izolacji termicznej stropów piwnic.
Białe Ciepło® to innowacyjny natryskowy system do izolacji termiczno-akustycznej. Ekologiczny, paroprzepuszczalny materiał jest lekki, niepalny, bardzo dobrze wycisza i nie powoduje mostków termicznych. Spośród innych technologii izolacyjnych wyróżnia się wyjątkowymi parametrami technicznymi i właściwościami użytkowymi.
Właściwą grubość izolacji wykonuje się za pomocą specjalistycznego agregatu, a następnie za pomocą narzędzi, uzyskiwana jest odpowiednia struktura (gładka bądź porowata). Po całkowitym wyschnięciu, powierzchnię izolacji można malować.
Rewolucja na rynku izolacji termicznych
Natryskowy system izolacji termiczno-akustycznej Białe Ciepło® wywołał rewolucję w branży izolacji termicznych ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Stanowi obecnie jedną z najlepszych metod ociepleniowych dostępnych na rynku.
Izolacja termiczna
Białe Ciepło® to ultralekki, niepalny, mineralny materiał, idealny do szybko wykonywanych i wydajnych izolacji termicznych. Charakteryzuje się bardzo korzystną wartością współczynnika przewodzenia ciepła – λ = 0,034 W/(m·K), co czyni go materiałem atrakcyjnym cenowo w stosunku do jego jakości i parametrów.
Klasa palności A1
System posiada klasę odporności ogniowej A1 (niepalny), co pozwala zastosować go w budynkach wielorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej, a także w budynkach wielkopowierzchniowych, przemysłowych oraz przemyśle morskim. Uniwersalność stosowania materiału z pewnością jest jedną z największych zalet produktu.
Ochrona przed hałasem
Białe Ciepło® redukuje hałas w budynkach mieszkalnych oraz przemysłowych, a także w halach, garażach, miejscach publicznych i pojazdach mechanicznych. Skutecznie eliminuje opóźnienia dźwięku występującego często na dworcach, arenach sportowych czy lotniskach.
Kontrola kondensacji
Materiał eliminuje potencjalne zagrożenie wilgocią i inne problemy związane z korozją lub pleśnią.
Białe Ciepło® – sposób aplikacji
Aplikacja materiału przebiega poprzez natrysk hydrodynamiczny wełny mineralnej wraz z lepiszczami, które ją sklejają, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią grubość izolacji. Niewątpliwą zaletą systemu jest szybka aplikacja i niewielki nakład pracy potrzebny do wykonania ocieplenie. Przy jednorazowym natrysku można wykonać warstwę do 250 mm grubości, 50–100 m2 w ciągu 8 godz., w zależności od potrzeb.
Szerokie zastosowanie systemu
- w garażach wielkopowierzchniowych,
- na stropach piwnic budynków wielorodzinnych,
- w halach widowiskowo-sportowych oraz produkcyjno-magazynowych,
- w biurach, restauracjach, bankach i korytarzach szkół,
- na statkach, platformach wiertniczych,
- wszędzie tam, gdzie potrzebna jest izolacja ograniczająca straty ciepła i wyciszająca hałas.
Dowiedz się więcej o natryskowym systemie izolacji termiczno-akustycznej Białe Ciepło® >>
Milenium rok założenia 1990
|