Działalność Związku SIPUR w II półroczu 2019 r.
W terminie 10-11 września 2019 r. odbywały się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy.
W drugim półroczu br. Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" uczestniczył w wielu konferencjach i spotkaniach branżowych.
Zobacz także
Sika Poland Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu
Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.
Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.
Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji
Podczas czwartej edycji konferencji „Akustyka w architekturze” skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania akustycznego. Zapraszamy 28 listopada 2024 r. do Muzeum Wojska Polskiego...
Podczas czwartej edycji konferencji „Akustyka w architekturze” skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania akustycznego. Zapraszamy 28 listopada 2024 r. do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Redakcja miesięcznika IZOLACJE news BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym
Modelowanie informacji o obiekcie budowlanym (BIM, Building Information Modeling) to najgorętszy temat ostatniej dekady w budownictwie. Bez cyfryzacji procesów sektor budowlany nie zwiększy swojej produktywności,...
Modelowanie informacji o obiekcie budowlanym (BIM, Building Information Modeling) to najgorętszy temat ostatniej dekady w budownictwie. Bez cyfryzacji procesów sektor budowlany nie zwiększy swojej produktywności, która od wielu lat pozostaje na tym samym poziomie. Podstawą idei cyfrowych bliźniaków obiektów budowlanych jest BIM. Semantyczne trójwymiarowe modele cyfrowe to podstawa komunikacji pomiędzy interesariuszami procesów inwestycyjnych.
Związek "SIPUR" był jednym z partnerów targów RE-energy i TermoEXPO 2019 w Warszawie (10-11 września 2019). Wydarzenie było poświęcone szeroko pojętej tematyce energii odnawialnej (OZE). Na targach zaprezentowano nowoczesne rozwiązania i technologie. Wydarzenia pokazały w praktyczny sposób jak można zadbać o środowisko, a także jak ekologicznie generować i dostarczać energię.
"SIPUR" był też jednym ze sponsorów XVII Konferencji Naukowo-Technicznej "Rewitalizacja obszarów zurbanizowanych". Organizatorami konferencji i warsztatów nadzoru inwestycyjnego odbywających się w dniach 12-14 września 2019 w Wałczu byli: Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Poznaniu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa CUTOB – PZITB w Poznaniu. W tym roku szczególny nacisk położono na zagadnienia dotyczące eksploatacji, modernizacji i rewitalizacji obiektów kubatury naziemnej. W ramach konferencji przedstawiciel "SIPUR" wygłosił prezentację pt. "Dlaczego warto stosować izolacje z poliuretanu?"
"SIPUR" był jednym ze sponsorów kolejnej edycji konferencji naukowej zorganizowanej przez Komitet Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Komitet Nauki PZITB, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie (15-20 września 2019, Krynica Zdrój – Muszyna Złockie) łączy środowisko naukowe i akademickie z czołowymi przedstawicielami świata praktyki inżynierskiej i przedsiębiorstw, działającymi wspólnie na rzecz rozwoju sektora budownictwa. W trakcie konferencji omówiono najważniejsze tematy związane z wyzwaniami w projektowaniu, wznoszeniu oraz eksploatacji obiektów budowlanych. Tradycyjnie konferencja składała się z dwóch części: problemowej i ogólnej. Myślą przewodnią części problemowej była cyfryzacja w budownictwie i architekturze. Tematyka części ogólnej obejmowała zagadnienia związane z budownictwem ogólnym, fizyką budowli, geotechniką, inżynierią komunikacyjną, materiałów i przedsięwzięć budowlanych, konstrukcji betonowych i metalowych, mechaniki konstrukcji i materiałów oraz budownictwa hydrotechnicznego.
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w oficjalnych obchodach Dnia Budowlanych (26 września 2019 w Warszawie). Organizatorem uroczystości był Związek Zawodowy Budowlani, którego przewodniczącym jest Zbigniew Janowski. Współorganizatorami spotkania były: Instytut Techniki Budowlanej, Izba Projektowania Budowlanego, Krajowa Rada Spółdzielcza, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenie Producentów Betonów oraz Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości. "SIPUR" jest aktywnym członkiem KBiN, a Maciej Kubanek pełni funkcję wiceprezesa Konfederacji. Podczas spotkania w Warszawie poruszono wiele tematów istotnych dla budownictwa.
"SIPUR" był jednym z Patronów 10. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji "MAINTENANCE" w Krakowie (2-3 października 2019). Związek po raz pierwszy wziął udział w wydarzeniu zorganizowanym na terenie EXPO Kraków. Targom towarzyszyły dwie konferencje "Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu" (ósma edycja) i "Nowoczesne Technologie dla Branży Materiałów Sypkich". Dużą dawkę wiedzy przekazano podczas bezpłatnych seminariów WorkShops, które odbyły się bezpośrednio w jednej z hal wystawienniczych. Ponadto, w salach seminaryjnych EXPO Kraków oraz w przestrzeni targowej przeprowadzono specjalistyczne warsztaty. "MAINTENANCE" i odbywające się równolegle targi "SYMAS" na stałe wpisały się do kalendarza branży przemysłowej. Kolejna edycja targów odbędzie się w EXPO Kraków 14-15 października 2020.
Związek "SIPUR" był jednym ze sponsorów kolejnej edycji Ogólnopolskich Warsztatów Architektonicznych odbywających się w dniach 12-20 października 2019 w Poznaniu. "OSSA" czyli Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury to oddolna inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, organizowana przez studentów i dla studentów. Już̇ od dwóch dekad warsztaty wpływają̨ na kształtowanie nowych pokoleń architektów. Ich forma ewoluowała od nieformalnych spotkań do tygodniowych warsztatów architektoniczno-urbanistycznych, jednak pierwotne założenia i duch spotkań pozostały niezmienione. Istotą "OSSY" od zawsze była debata, rozumiana jako możliwość poruszania aktualnych tematów, formułowania i wymiany poglądów oraz próba refleksji nad kierunkami rozwoju architektury.
Związek "SIPUR" był jednym ze sponsorów konferencji "POLIURETANY 2019" (13-16 października 2019, Ustroń). Organizatorami spotkania branży poliuretanowej była Politechnika Krakowska i firma FAMPUR Adam Przekurat. Podczas konferencji zaprezentowano najnowsze osiągnięcia w obszarze surowców, technologii wytwarzania poliuretanu i produktów końcowych przeznaczonych do różnych zastosowań i aplikacji. Poruszone zagadnienia obejmowały przede wszystkim nowe surowce poliolowe i izocyjanianowe; środki spieniające nowej generacji; katalizatory i inne substancji pomocnicze; wykorzystanie ditlenku węgla w przetwórstwie pianek; poliuretany wytwarzane metodami bezizocyjanianowymi; modyfikacje kompozycji poliuretanowych; zagospodarowanie odpadów; maszyny i urządzenia do wytwarzania i przetwórstwa; strukturę, właściwości i zastosowania różnych materiałów poliuretanowych oraz zagadnienia prawne. Autorami prezentacji byli przede wszystkim przedstawiciele uczelni i instytutów w kraju i zagranicą, a także firm związanych wytwarzaniem surowców, komponentów i końcowych wyrobów. Spotkanie w Ustroniu umożliwiło wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowym i przemysłem.
7 listopada 2019 r. przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w II Dniu Stali zorganizowanym w ramach programu "Buduj ze stali", który powstał w wyniku współpracy największych przedsiębiorstw branży stalowej w Polsce. W spotkaniu w warszawskim hotelu Marriot wzięło udział ponad 100 przedstawicieli różnych gałęzi budownictwa. Ciekawych prezentacji poświęconych głównie zaletom i możliwościom różnych wyrobów ze stali i technologii opartych na prefabrykatach stalowych wysłuchali czynni zawodowo projektanci, architekci, przedstawiciele firm produkcyjnych, stowarzyszeń i instytutów branżowych, a także studenci i pracownicy naukowi uczelni technicznych.
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w kolejnej edycji Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej, której organizatorem był EPS Media, wydawca dwumiesięcznika "Chemia i Biznes". Głównymi tematami spotkania, które odbyło się 3 grudnia ubiegłego roku w Warszawie, była sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne i usługi dla branży.
Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w Konferencji Naukowo-Technicznej "Materiały i Technologie Energooszczędne - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym", którą w terminie 4-6 grudnia zorganizowała Katedra Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej (po ostatnich zmianach organizacyjnych Katedra weszła w skład Katedry Inżynierii Procesów Budowlanych). Patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Komisja Inżynierii Budowlanej Polskiej Akademii Nauk oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. Konferencja włączona została do programu 70-lecia założenia Politechniki Częstochowskiej, a zgłoszono na nią referaty z dwudziestu ośrodków. Wśród organizacji i firm, które wsparły wydarzenie był Związek "SIPUR".
W ramach akcji "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ" przedstawiciele "SIPUR" kontynuowali spotkania ze studentami wyższych uczelni. W drugim półroczu 2019 roku odwiedzili Politechnikę w Krakowie i Gdańsku, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. W trakcie spotkań z przyszłymi profesjonalistami omówiono budowę, rodzaje i technologie wytwarzania produktów poliuretanowych, a także najważniejsze cechy wyrobów izolacyjnych z poliuretanu stosowanych w budownictwie.
Źródło: SIPUR