Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

BUDMA 2020 dla architektów

BUDMA 2020 dla architektów
MTP

BUDMA 2020 dla architektów


MTP

Nie bez powodu BUDMA to targi budownictwa i architektury - branże te wzajemnie się przenikają, inspirują, a rozwój jednej warunkuje postęp w drugiej. Nowatorskim projektom muszą sprostać technologie budowlane, a wszystko to podporządkowane jest wymaganiom współczesności. Podczas tegorocznej BUDMY, w dniach 4-7 lutego 2020, nie zabraknie najnowszych rozwiązań, a także refleksji nad rolą i wyzwaniami architektury.

Zobacz także

Sika Poland Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji

Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji Akustyka w architekturze – czwarta edycja konferencji

Podczas czwartej edycji konferencji „Akustyka w architekturze” skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania akustycznego. Zapraszamy 28 listopada 2024 r. do Muzeum Wojska Polskiego...

Podczas czwartej edycji konferencji „Akustyka w architekturze” skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania akustycznego. Zapraszamy 28 listopada 2024 r. do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE news BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym

BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym BIM – modelowanie informacji o obiekcie budowlanym

Modelowanie informacji o obiekcie budowlanym (BIM, Building Information Modeling) to najgorętszy temat ostatniej dekady w budownictwie. Bez cyfryzacji procesów sektor budowlany nie zwiększy swojej produktywności,...

Modelowanie informacji o obiekcie budowlanym (BIM, Building Information Modeling) to najgorętszy temat ostatniej dekady w budownictwie. Bez cyfryzacji procesów sektor budowlany nie zwiększy swojej produktywności, która od wielu lat pozostaje na tym samym poziomie. Podstawą idei cyfrowych bliźniaków obiektów budowlanych jest BIM. Semantyczne trójwymiarowe modele cyfrowe to podstawa komunikacji pomiędzy interesariuszami procesów inwestycyjnych.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dla architektów zarezerwowano jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów - targową Iglicę. To tam odbędzie się dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, poświęcone architekturze z uwzględnieniem kontekstu społecznego i  środowiskowego. Rozmawiać o niej będą architekci i projektanci, a także socjolodzy, działacze społeczni, dziennikarze i samorządowcy. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu merytorycznym Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

Jak rozmawiać i budować, by interesować architekturą szersze kręgi społeczne? Czy mieszkanie dostępne musi być gorsze? Jak zmieniać myślenie o dostępnym budownictwie, by pomóc rozwijać się miastom? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy Forum Designu i Architektury D&A, organizowanego 5 i 6 lutego 2020 r. W gronie ekspertów, badaczy socjologów, urbanistów i praktyków architektury znajdą się również goście zagraniczni, którzy zaprezentują rozwiązania zrównoważonej architektury, tworzonej z uwzględnieniem uwarunkowań społecznych i przyrodniczych z całego świata. Swoje metody pracy przedstawią Ekim Tan, założycielka Play the City, architekta, od 2008 rozwijająca model projektowania obszarów miejskich oparty o grę, dzięki której można zidentyfikować potrzeby różnych grup interesariuszy; Martin Arfalk, założyciel biura Mandaworks, realizującego interesujące projekty urbanistyczne na całym świecie oraz Kasper Benjamin Reimer, szef innowacji w biurze EFFEKT architects, które zajmuje się badaniem i projektowaniem nowych rozwiązań dla miast w oparciu o zrozumienie potrzeb społecznych. 

Architekturo, dokąd zmierzasz? Ważnymi elementami programu Forum D&A są debaty. Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana zaprosi do dyskusji na temat "Architektury ku przyjemności" - wyzwań, oczekiwań i zagrożeń, które ze sobą niesie. Przywykliśmy do analizowania przestrzeni publicznych przez pryzmat wygody i przyjemności. Tymczasem redukcja związana z oszczędnością czy odpowiedzialnym gospodarowaniem zasobami, niekoniecznie jest podporządkowana tym właśnie aspektom. Czy zatem architektura zrównoważona oznacza brak komfortu? 

W drugim dniu Jakub Głaz zainicjuje rozmowę o architekturze dostępnej, którą kontynuować będzie wraz z Małgorzatą Tomczak, naczelną Architektury i Biznes w ramach kolejnej debaty ukierunkowanej na zmiany zachodzące w postrzeganiu i budowaniu miast - "Miasto otwarte, miasto przyjazne". Idea projektowania inkluzywnego i niewykluczającego, dostępność do terenów zielonych, rekreacyjnych, edukacji i służby zdrowia to zadanie dla samorządów, ale też architektów i urbanistów. W jakim kierunku powinien zmierzać rozwój miast? Jak budować miejskie strategie, aby w przyszłości nasze miasta mogły być przyjaznym i otwartym środowiskiem do życia?

Nowością Forum D&A będą warsztaty dla studentów architektury i nauk społecznych, młodych projektantów i naukowców "Architektura ku przyjemności", którzy wspólnie podejmą wyzwanie: jak projektować, by poprzez przyjemność tworzyć żywotność przestrzeni publicznych. Poprowadzą je Maciej Frąckowiak, socjolog, wykładowca School of Form wraz z architektami i urbanistami Atelier Starzak Strębicki - Jolą Starzak i Dawidem Strębickim. Zapisy na warsztaty trwają do 31 stycznia 2020. Forum zakończy seans filmowy współorganizowany przez portal sztukaarchitektury.pl (06.02.2020 r., godz. 17.30). Pierwszy raz w Polsce pokazany będzie wielokrotnie nagradzany film dokumentalny "Moriyama -SAM", a po projekcji odbędzie się debata o architekturze i artystycznym spojrzeniu na film z udziałem prof. dr hab. Ewy Rewers z UAM i Mikołaja Stępnia z NMS Architekci.

6 lutego o godz.17:30 w ramach Forum po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzany film "Moriyama-San" poświęcony architekturze współczesnej.

Film opowiada o miejskim pustelniku - panu Moriyamie - żyjącym w sercu Tokio, w domu, który w centrum wielkiej metropolii tworzy małą enklawę ciszy i kontemplacji. Film pozwala nam wejść w meandry artystycznej duszy , które rozciągają się od muzyki noise, po filmy eksperymentalne. Twórca obrazu - Ilia Beka - obserwuje wyjątkowy mikrokosmos budynku i jego właściciela, w którym całkowicie zredefiniowany został tradycyjny porządek życia domowego.

Film stanowi doskonałe tło do rozważań na temat japońskiej architektury oraz koncepcji współczesnego, gęstego miasta, które powinno łączyć w sobie ekologiczną kompaktowość z zapewnieniem mieszkańcom wystarczającej intymności i prywatności. Stawia ciekawe pytania na temat kondycji współczesnej architektury oraz jej społecznego oddziaływania.

Moriyama House wg projektu architektonicznego Ryue’go Nishizawy to dziesięć osobnych brył, sięgających od jednej do trzech kondygnacji. Wiele z nich można przerabiać, adaptując do potrzeb kolejnych mieszkańców - część przestrzeni w tym domu daje się elastycznie kształtować. Są też miejsca bardzo niezwykłe - np. pawilon z prysznicem, jeden dla wszystkich mieszkańców, praktycznie w całości przeszklony. Jednocześnie duże okna w modułach mieszkalnych nigdy nie znajdują się naprzeciwko siebie, co pozwala zachować prywatność. 

Po prezentacji odbędzie się na debata - o architekturze oraz artystycznym spojrzeniu na film i jego twórcę porozmawiają m.in. prof. dr hab. Ewa Rewers z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Mikołaj Stępień z pracowni NMS Architekci.

Wstęp wolny, wymagana rejestracja. Film z polskimi napisami.

Zapisy na film: TUTAJ

Na BUDMIE architektura eksplorowana będzie również dzięki konkursowi Architecture Budma Award i projektowi 1m/ARCH. Nagroda ABA trafi do projektanta, którego talent, kreatywność, a także zaangażowanie i wiedza przyczyniły się do powstania wybitnego obiektu zrealizowanego w Polsce w latach 2017-2019. Natomiast prezentacja 1m/ARCH to przegląd najnowszych dokonań pracowni architektonicznych, które na powierzchni 1 m2 wystawiają wizytówkę swoich możliwości, będącą jednocześnie zaproszeniem do kontaktu biznesowego. Wręczone zostaną również nagrody dla laureatów konkursu "Szkice Architektoniczne" i konkursu na stoisko targowe IARPu. Najciekawsze prace będą również wyeksponowane w przestrzeni Iglicy. 

Udział w Forum jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja.

Forum Designu i Architektury D&A - 5-6 lutego 2020
Organizatorzy: Grupa MTP, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej
Patronat honorowy: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich
Partner Strategiczny: YOON Group
Partner Główny: Porta KMI Poland
Partnerzy: Hörmann, Fakro, KMT, Tubądzin
www.forumdia.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!


PLIKI DO POBRANIA


Forum Designu i Architektury D&A - program

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Pokrycia ceramiczne na każdy dach » Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową » Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę » Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Panele grzewcze do ścian i sufitów » Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Skuteczna walka z wilgocią w ścianach » Skuteczna walka z wilgocią w ścianach »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych » Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.