Uczestnicy etapów okręgowych Olimpiad Budowlanych w roku 2024, fot. Tadeusz Bartkowiak
Leszno (woj. wielkopolskie) z lotów jest znane. Odbywają się tu zawody szybowcowe, loty balonowe czy jedna z najbardziej imponujących i zwołujących tłumy imprez – Antidotum Airshow – pokazy lotnicze w najbardziej oryginalnym wydaniu (w tym roku odbędą się w dniach 21–22 czerwca). Tuż obok lotów powietrznych, Leszno ma najbardziej utytułowany zespół żużlowy w Polsce, który dostarcza niezwykłych emocji mieszkańcom podczas ekstraligowych rozgrywek.
Tym razem w Lesznie bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych (ZSR-B), położonego przy stadionie żużlowym. Ambitnie startują w olimpiadach budowlanych i osiągają bardzo dobre wyniki. Praca z młodzieżą rozpoczyna się już na początku każdego roku szkolnego – to przekonanie uczniów do walki, wiary w siebie, we własne siły i możliwości.
Kacper Pecolt – laureat II miejsca podczas gali finałowej Turnieju Budowlanego Złota Kielnia na targach BUDMA 2024 z p. Dyrektor Kamillą Sprengel i opiekunem p. Małgorzatą Będkowską
Tradycyjnie w październiku odbywają się etapy szkolne olimpiad. Wyłaniani są najlepsi ze szkoły, którzy będą ją reprezentować na etapach okręgowych. Szkoła od lat startuje w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku to już XXXVII edycja. Od kilku lat uczniowie przygotowywani są też do Olimpiady „Buduj z Pasją”, organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej czy Olimpiadzie Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym. Tradycją szkoły stał się też start w Turnieju Budowlanym dla szkół branżowych „Złota Kielnia”.
Tegoroczny rok szkolny jest wyjątkowy. ZSR-B ma finalistów we wszystkich czterech konkursach budowlanych, łącznie pięcioro uczniów. To spore osiągnięcie. Poziom jest naprawdę wysoki, a do ogólnopolskich finałów dostają się tylko najlepsi w Polsce.
W tym roku szkolnym podczas targów BUDMA w Poznaniu odbył się już finał Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, w którym uczeń Kacper Pecolt ze Szkoły Branżowej uzyskał tytuł Laureata II miejsca w Polsce w zawodzie murarz pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Małgorzaty Będkowskiej.
Alan Sadowski i Julia Juszczak – finaliści Olimpiady „Buduj z Pasją” podczas etapu okręgowego we Wrześni
Kamil Łukaszewski – laureat Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2024 na finale w Bydgoszczy z opiekunem p. Magdaleną Kozak-Pokrywką
W dniach 10–12 kwietnia 2024 r. odbył się także finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Bydgoszczy. ZSR-B reprezentował w finale uczeń klasy 4 w zawodzie technik budownictwa Kamil Łukaszewski. Uzyskał tytuł laureata i zdobył indeks na uczelnie wyższe techniczne w całym kraju oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego (zajął 29 miejsce na 81 najlepszych uczniów z całej Polski). Pozostali finaliści już wkrótce wyjadą na kilkudniowe finały do Stalowej Woli.
W Olimpiadzie „Buduj z Pasją” wśród 17 najlepszych szkół budowlanych w Polsce znalazł się duet uczniów ZSR-B Julia Juszczak i Alan Sadowski. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie rywalizują w praktycznych zmaganiach robót murarsko-tynkarskich oraz wykończeniowych. Natomiast w finale Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym znalazła się uczennica klasy 2 Julia Apolinarska, specjalistka od prawa budowlanego.
„Cieszy mnie fakt, że przez takie sukcesy, możemy pokazać w środowisku branżowym oraz lokalnym poziom i jakość edukacji w szkole. Uczniowie mają możliwość przygotowywać się do olimpiad w prowadzonym przeze mnie Kole Architektoniczno-Konstrukcyjnym. Zdobywają dodatkową wiedzę, liczą zadania konstrukcyjne czy projektowe. Grono uczniów Koła każdego roku się powiększa o kolejnych członków” – mówi mgr inż. Kamilla Sprengel, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie.
Uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym na czele z Julią Apolinarską – finalistką olimpiady
Do części praktycznej olimpiad mogą dodatkowo szlifować umiejętności pod okiem p. Tadeusza Bartkowiaka na Kółku Edukacji Budowlanej. Z roku na rok uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki, to cieszy, daje motywację do działania, przygotowania to systematyczna praca, która z jasno określonym celem przynosi sukcesy. Wyniki w olimpiadach i działalność leszczyńskiej budowlanki to sukces całego zaangażowanego zespołu.
Kreatywne prace z płytek ceramicznych na Dzień Budowlańca 2023 w ZSR-B
Obok olimpiad szkoła stawia na szkolenia branżowe. Nauczyciele systematycznie współpracują z firmami budowlanymi, producentami materiałów i narzędzi budowlanych czy Stowarzyszeniem Wykonawców Izolacji Natryskowych, którzy regularnie przeprowadzają dla młodzieży szkolenia (o jednym z nich można przeczytać tutaj). W najbliższym czasie szkoła podpisze umowę o współpracy w zakresie szkoleń i materiałów z firmą Stainer – producentem chemii budowlanej i rozwiązań systemowych dla budownictwa. Organizowane są też wyjazdy edukacyjne do firm na warsztaty, Targi Budma czy Targi Grupy Prace Wykończeniowe.
Tradycją stał się też międzyszkolny Turniej Umiejętności Zawodowych „Sprawny murarz”, zapoczątkowany przez kierownika pracowni budowlanej ZSR-B pana Tadeusza Bartkowiaka. W tym roku szkolnym w maju odbędzie się już VI edycja. Młodzież klas 2 technikum budownictwa rywalizuje zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej dotyczącej robót murarsko- tynkarskich. To świetna okazja do rozwijania wiedzy i umiejętności przed egzaminem zawodowym w klasie 3, a przy tym zdrowa rywalizacja i dobra zabawa dla szkół budowlanych z regionu.
Tradycją szkoły od lat stały się też obchody 25 września każdego roku Międzynarodowego Dnia Budowlańca. Uczniowie integrują się tego dnia w licznych zespołowych konkursach jak: Konstrukcja z Papieru, Konkurs Mozaika z Ceramiki czy Turnieju Wiedzy Budowlanej.
Uczniowie klasy 2TBW podczas remontu sali lekcyjnej na praktykach szkolnych
Sala lekcyjna wyremontowana przez uczniów
Uczniowie podczas zajęć praktycznych wykonują też prace budowlane na terenie szkoły, które pozostają trwałą pamiątką po ich pobycie w szkole. W zeszłym roku szkolnym wyremontowali cztery toalety szkolne wraz z nauczycielami praktycznej nauki zawodu. W tym roku odnowili dwie sale lekcyjne materiałami od sponsorów: betonem architektonicznym E-concreto oraz farbami Dulux.
Każdego roku grupa najlepszych uczniów wyjeżdża na dwutygodniowe praktyki zagraniczne Erasmus+, by rozwijać swoje umiejętności praktyczne oraz językowe. Obecnie uczniowie przebywają na praktykach we Włoszech pod opieką swoich nauczycieli.
Projekt Erasmus + 2023 – uczniowie ZSR-B na praktykach w Grecji
Praktyki budowlane ZSR-B w Grecji – kwiecień 2023
Szkoła w obszarze budowlanym kształci w zawodach technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik technologii drewna czy w szkole branżowej w takich zawodach jak stolarz, murarz czy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Oprócz katedry budowlanej szkoła kształci na kierunku rolniczym, ogrodniczym, architektury krajobrazu, weterynaryjnym oraz żywieniowym i każdego roku ma też finalistów i laureatów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w różnych blokach tematycznych zgodnych z nauczanymi w szkole zawodami (www.zsrb.leszno.pl).
Sektor ogrzewania i chłodzenia energią słoneczną uruchamia „Energising Europe with Solar Heat” – plan działania na rzecz energii słonecznej dla Europy, mający na celu przyspieszenie wysiłków na rzecz dekarbonizacji...
Sektor ogrzewania i chłodzenia energią słoneczną uruchamia „Energising Europe with Solar Heat” – plan działania na rzecz energii słonecznej dla Europy, mający na celu przyspieszenie wysiłków na rzecz dekarbonizacji ciepła i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego poprzez masowe wdrażanie technologii energii słonecznej w europejskich budynkach i przemyśle.
Przedstawiamy fragment Raportu powstałego na bazie analiz przeprowadzonych przez Zespół Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) w IOŚ-PIB/KOBiZE zaprezentowanych w dokumencie pt. „Polska net-zero...
Przedstawiamy fragment Raportu powstałego na bazie analiz przeprowadzonych przez Zespół Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) w IOŚ-PIB/KOBiZE zaprezentowanych w dokumencie pt. „Polska net-zero 2050: Transformacja sektora energetycznego Polski i UE do 2050 r.”1 Raport przedstawia kierunki zmian technologicznych, które są konieczne na drodze do wypełnienia celów ustanowionych w Europejskim Zielonym Ładzie2 wraz z oceną wpływu tych zmian na sektor wytwarzania energii elektrycznej i ciepła...
W numerze 6/2022 miesięcznika IZOLACJE publikowaliśmy fragmenty Raportu Fali Renowacji przedstawiające luki we wsparciu modernizacji budynków w Polsce. W drugiej części przedstawiamy rozwiązania stosowane...
W numerze 6/2022 miesięcznika IZOLACJE publikowaliśmy fragmenty Raportu Fali Renowacji przedstawiające luki we wsparciu modernizacji budynków w Polsce. W drugiej części przedstawiamy rozwiązania stosowane w innych krajach europejskich.
Materiały wiążące służą do mechanicznego zespalania poszczególnych elementów budowlanych. Natomiast głównym ich zadaniem jest równomierne przenoszenie nacisku warstw górnych na dolne budowle, ma to istotne...
Materiały wiążące służą do mechanicznego zespalania poszczególnych elementów budowlanych. Natomiast głównym ich zadaniem jest równomierne przenoszenie nacisku warstw górnych na dolne budowle, ma to istotne znaczenie, gdy następuje mała dokładność obróbki powierzchni elementów. Dokładność obróbki elementów w znacznym stopniu eliminuje powstawanie na powierzchni styku tych elementów obciążeń punktowych, następuje wtedy w sposób istotny zwiększenie wytrzymałości konstrukcji.
26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557) ukazał się tekst ustawy z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.
26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557) ukazał się tekst ustawy z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.
Dziennik budowy w przepisach prawa budowlanego przywołany został w art. 45 rozdziału 5 „Rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych” i dotychczas prowadzono go w formie papierowej. Od 27 stycznia 2023...
Dziennik budowy w przepisach prawa budowlanego przywołany został w art. 45 rozdziału 5 „Rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych” i dotychczas prowadzono go w formie papierowej. Od 27 stycznia 2023 r. będzie mógł być prowadzony także w formie elektronicznej zgodnie z zapisami ustawy z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557).
Książka obiektu budowlanego (KOB) w formie papierowej w przepisach prawa budowlanego dotąd przywoływana była w art. 64 pkt. 1–4. Od 1 stycznia 2023 r. przepisy art. 64 pkt 1, 2 i 4 stracą ważność, a zastąpią...
Książka obiektu budowlanego (KOB) w formie papierowej w przepisach prawa budowlanego dotąd przywoływana była w art. 64 pkt. 1–4. Od 1 stycznia 2023 r. przepisy art. 64 pkt 1, 2 i 4 stracą ważność, a zastąpią je art. 60a–60r ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557).
Portal e-budownictwo w przepisach prawa budowlanego pojawia się w ustawie z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w...
Portal e-budownictwo w przepisach prawa budowlanego pojawia się w ustawie z dnia 7 lipca 2022 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której tekst ukazał się 26 lipca 2022 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 1557). Przywołuje go zapis art. 71 w ust. 2b pkt 2, który stanowi, że „Zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części dokonuje się (…) w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem portalu e-budownictwo”. I dalej rozbudowują go przepisy art. 79a–79k...
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – stan prawny po ujednoliceniu tekstu ustawy na podstawie Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 grudnia 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego...
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – stan prawny po ujednoliceniu tekstu ustawy na podstawie Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 grudnia 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo budowlane (DzU poz. 2351 z dnia 20.12.2021 r.) wraz ze zmianami:
1. Ustawa z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przedłużeniem realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (DzU poz. 88 z dnia 14.01.2022 r.);
2. Ustawa z dnia 7 lipca...
Realizacja ambitnych celów polityki klimatycznej i dekarbonizacja gospodarki będzie prowadzić do głębokiej przebudowy polskiego sektora elektroenergetycznego, który wpływa na praktycznie wszystkie dziedziny...
Realizacja ambitnych celów polityki klimatycznej i dekarbonizacja gospodarki będzie prowadzić do głębokiej przebudowy polskiego sektora elektroenergetycznego, który wpływa na praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki, w tym transport, ciepłownictwo, a także zaopatrzenie w energię zakładów przemysłowych. Jak powinna przebiegać modernizacja sektora i jakie technologie powinny być dominujące w perspektywie 2050 r.?
Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej ochrona przeciwpożarowa polega na realizacji przedsięwzięć, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub...
Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej ochrona przeciwpożarowa polega na realizacji przedsięwzięć, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem.
Na podstawie jakich przepisów i dokumentów lokalizowane i budowane są ekrany akustyczne? Jakie warunki muszą być spełnione, aby mogły powstać, i kto wydaje stosowną decyzję?
Na podstawie jakich przepisów i dokumentów lokalizowane i budowane są ekrany akustyczne? Jakie warunki muszą być spełnione, aby mogły powstać, i kto wydaje stosowną decyzję?
Styropian to jeden z popularniejszych materiałów budowlanych i ociepleniowych, ale odpady ze styropianu to także cenny surowiec. Jak je segregować, by można było je przetworzyć i ponownie wykorzystać?
Styropian to jeden z popularniejszych materiałów budowlanych i ociepleniowych, ale odpady ze styropianu to także cenny surowiec. Jak je segregować, by można było je przetworzyć i ponownie wykorzystać?
Droga do neutralności klimatycznej całego sektora budowlanego opiera się na szeregu działań związanych z obniżeniem śladu węglowego wbudowanego i operacyjnego. W całym procesie należy brać pod uwagę wszystkie...
Droga do neutralności klimatycznej całego sektora budowlanego opiera się na szeregu działań związanych z obniżeniem śladu węglowego wbudowanego i operacyjnego. W całym procesie należy brać pod uwagę wszystkie potencjalne czynniki oraz źródła emisyjności, nawet te z pozoru niewielkie. Przemysł cementowy jest dostawcą cementu będącego jednym z surowców/półproduktów do wytwarzania suchych zapraw. W przypadku zapraw murarskich czy tynkarskich stosowanych na budowach ich zużycie w porównaniu np. do betonu...
Cele polityki klimatycznej przyjęte w prezentowanych scenariuszach wymuszą zmiany w polskim systemie energetycznym, polegające na wykorzystywaniu zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych technologii zamiast...
Cele polityki klimatycznej przyjęte w prezentowanych scenariuszach wymuszą zmiany w polskim systemie energetycznym, polegające na wykorzystywaniu zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych technologii zamiast tych opartych na paliwach węglowych.
W Dzienniku Ustaw z dnia 27 października 2022 r., poz. 2206 zamieszczono tekst ustawy z dnia 7 października 2022 r. o zmianie ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy – Prawo budowlane.
W Dzienniku Ustaw z dnia 27 października 2022 r., poz. 2206 zamieszczono tekst ustawy z dnia 7 października 2022 r. o zmianie ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy – Prawo budowlane.
Postępująca dekarbonizacja polskiego sektora elektroenergetycznego, w perspektywie 2050 r., prowadzić będzie do jego kompletnego przemodelowania. Całkowitej zmianie ulegnie struktura mocy i produkcji energii...
Postępująca dekarbonizacja polskiego sektora elektroenergetycznego, w perspektywie 2050 r., prowadzić będzie do jego kompletnego przemodelowania. Całkowitej zmianie ulegnie struktura mocy i produkcji energii elektrycznej. Co zakładają możliwe scenariusze realizacji wyzwań, jakie stoją przed Polską i krajami UE w kontekście wdrożenia pakietu „Fit for 55”?
Wszelkie prace budowlane wymagają zastosowania odpowiednio dobranych zamocowań. Architekci, inżynierowie, konstruktorzy i wykonawcy są podczas pracy wspomagani przez wyspecjalizowane aplikacje komputerowe....
Wszelkie prace budowlane wymagają zastosowania odpowiednio dobranych zamocowań. Architekci, inżynierowie, konstruktorzy i wykonawcy są podczas pracy wspomagani przez wyspecjalizowane aplikacje komputerowe. Narzędzia te pozwalają precyzyjnie obliczać i dobierać typy mocowań do różnych rodzajów podłoża.
Niniejszy raport powstał w ramach projektu #BuildingLife prowadzonego przez World Green Building Council (WorldGBC), sfinansowanego przez Laudes Foundation i IKEA Foundation. Jednocześnie opracowanie to...
Niniejszy raport powstał w ramach projektu #BuildingLife prowadzonego przez World Green Building Council (WorldGBC), sfinansowanego przez Laudes Foundation i IKEA Foundation. Jednocześnie opracowanie to jest kontynuacją publikacji „Zerowy ślad węglowy budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050”, która powstała dzięki wsparciu Specjalnego Funduszu Akcjonariuszy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR).
W ostatnich latach zauważalny jest rozwój (a także wzrost znaczenia) technologii cyfrowych. Świat, przemysł, a także i biznes ewoluują, czerpiąc korzyści z nowych rozwiązań. Dodatkowo sytuacja na świecie,...
W ostatnich latach zauważalny jest rozwój (a także wzrost znaczenia) technologii cyfrowych. Świat, przemysł, a także i biznes ewoluują, czerpiąc korzyści z nowych rozwiązań. Dodatkowo sytuacja na świecie, będąca wynikiem pandemii, spowodowała, że zachodzące zmiany uległy przyspieszeniu. Wzrosła liczba spotkań w świecie wirtualnym, a wiele zagadnień dostosowano w sposób umożliwiający ich realizację online. Pomimo tego, że obecnie obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19 zostały znacząco złagodzone,...
Wdrażanie nowych rozwiązań w branży budowlanej wymaga czasu oraz dużego nakładu energii. Polski rynek nie jest zamknięty na innowacje, jednak podchodzi do nich z ostrożnością i ocenia przede wszystkim...
Wdrażanie nowych rozwiązań w branży budowlanej wymaga czasu oraz dużego nakładu energii. Polski rynek nie jest zamknięty na innowacje, jednak podchodzi do nich z ostrożnością i ocenia przede wszystkim pod kątem korzyści – finansowych, wykonawczych czy wizualnych. Producenci materiałów budowlanych, chcąc dopasować ofertę do potrzeb i wymagań polskich inwestycji, od wielu lat kontynuują pracę edukacyjną, legislacyjną oraz komunikacyjną z pozostałymi uczestnikami procesu budowlanego. Czy działania te...
Ponad 600 firm z 26 krajów, udział kupców i inwestorów z czterech kontynentów, blisko 30 konferencji, pokazów i warsztatów – tak w liczbach można podsumować 31. edycję targów BUDMA 2023, które odbywały...
Ponad 600 firm z 26 krajów, udział kupców i inwestorów z czterech kontynentów, blisko 30 konferencji, pokazów i warsztatów – tak w liczbach można podsumować 31. edycję targów BUDMA 2023, które odbywały się w dniach 31.01–3.02.2023 r.
W Dzienniku Ustaw z dnia 27 grudnia 2022 roku, poz, 2778, zamieszczono rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 grudnia 2022 r. w sprawie książki obiektu budowlanego oraz systemu Cyfrowa...
W Dzienniku Ustaw z dnia 27 grudnia 2022 roku, poz, 2778, zamieszczono rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 grudnia 2022 r. w sprawie książki obiektu budowlanego oraz systemu Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego. Tym samym zrealizowany został zapis art. 60r ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (DzU poz. 1557 z dnia 26 lipca 2022 r.).
W Dzienniku Ustaw z dnia 9 stycznia 2023 roku, poz. 45, ukazało się rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 22 grudnia 2022 r. w sprawie dziennika budowy oraz systemu Elektroniczny Dziennik...
W Dzienniku Ustaw z dnia 9 stycznia 2023 roku, poz. 45, ukazało się rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 22 grudnia 2022 r. w sprawie dziennika budowy oraz systemu Elektroniczny Dziennik Budowy, stanowiące ustawowe wypełnienie zapisu art. 47u ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (DzU z 2021 r. poz. 2351, z późn. zm.), który wprowadziła ustawa z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (DzU poz. 1557 z dnia 26 lipca 2022 r., art....
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.