Działania SIPUR w II połowie 2023 r.

Latem w Warszawie odbyły się kolejne ogólnopolskie warsztaty dla studentów architektury OSSA
W drugiej części ubiegłego roku przedstawiciele Związku „SIPUR” wspierali organizację wielu konferencji o tematyce budowlanej, uczestniczyli też w ważnych wydarzeniach branżowych oraz warsztatach tematycznych.
Zobacz także
Sika Poland news Gresmax w Lublinie – nowe Centrum Hydroizolacji Sika

Od 21 marca br. na mapie lokalizacji Centrum Hydroizolacji Sika działa nowy punkt – zapraszamy do Gresmax przy ul. Energetyków 19 w Lublinie.
Od 21 marca br. na mapie lokalizacji Centrum Hydroizolacji Sika działa nowy punkt – zapraszamy do Gresmax przy ul. Energetyków 19 w Lublinie.
Sika Poland news Nowe Centrum Hydroizolacji w Piotrkowie Trybunalskim

Od 13 lutego 2025 r. sieć Centrum Hydroizolacji Sika powiększyła się o nowy punkt – PSB Bauma w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 13 lutego 2025 r. sieć Centrum Hydroizolacji Sika powiększyła się o nowy punkt – PSB Bauma w Piotrkowie Trybunalskim.
Czytaj całość »
Alchimica Polska Sp. z o.o. Praktyczne pokazy aplikacji membrany Hyperdesmo® AQUA na targach BUDMA 2025
Alchimica Polska zaprasza na praktyczne pokazy aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo® AQUA, które odbędą się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2025. Pokazy...
Alchimica Polska zaprasza na praktyczne pokazy aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo® AQUA, które odbędą się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2025. Pokazy będą prowadzone przez instruktora technicznego Alchimica Polska i odbędą się pierwszego i drugiego dnia targów, cyklicznie co 2 godziny na stoisku nr 37 w pawilonie 6.
Czytaj całość »Pod koniec lata (28 sierpnia – 1 września 2023) studenci architektury z całej Polski spotkali się w Warszawie na kolejnych Ogólnopolskich Warsztatach Studentów Architektury OSSA, wspieranych przez „SIPUR”.
Program warsztatów obejmuje zajęcia praktyczne, wykłady oraz dyskusje, które pozwalają na swobodną wymianę poglądów przez przyszłych architektów, ich nauczycieli akademickich i praktyków.
Jak co roku Katedra Inżynierii Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej zorganizowała Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”. Jednym ze sponsorów spotkania, które odbyło się w terminie 8–10 listopada 2023 r., był „SIPUR”.
W konferencji wzięło uczestniczyło 140 osób – byli to przedstawiciele uczelni i instytucji naukowo-badawczych, firm z branży budowlanej, Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach, PZITB Oddziału w Częstochowie, a także studenci i uczniowie zespołu szkół budowlano-energetycznych. Ośrodki naukowe były reprezentowane przez instytucje z Polski, Armenii, Czech, Gruzji, Hiszpanii, Iraku, RPA, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Tematyka wystąpień obejmowała podstawy budownictwa energooszczędnego, konstrukcje budowlane, materiały i technologie energooszczędne, efektywne wykorzystanie wody i zieleni w przestrzeni miejskiej, odnawialne źródła energii w budownictwie, zaopatrzenie w ciepło, wentylację i klimatyzację, budownictwo hydrotechniczne oraz materiały odpadowe w budownictwie zrównoważonym.
W dniach 14–15 listopada w Krakowie odbyła się konferencja „Trendy”, która w tym roku była połączeniem wcześniejszych „Trendów Energetycznych” oraz „Trendów Budowlanych”, organizowanych przez grupę medialną Globenergia.
Podstawową formą komunikacyjną wydarzenia były ciekawe panele dyskusyjne. Przedstawiano w nich prognozy dla branży budowlanej i energetycznej, omówiono kwestię miksu energetycznego, termomodernizacji, rozmawiano o efektywnych technologiach i materiałach, a także o dyrektywie EPDB i inne regulacje na poziomie europejskim i krajowym. Związek „SIPUR” był jednym z patronów spotkania.
28 listopada 2023 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wręczono nagrody w konkursie na „Najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem poliuretanu” zorganizowanym przez Polski Związek Inżynierów mi Techników Budownictwa i Związek „SIPUR”. Komisja nagrodziła trzy prace, a jedną wyróżniła:
- I miejsce: Mateusz Smoczyk, Politechnika Poznańska, Magisterska Praca Dyplomowa „Porównanie rozwiązań z zakresu ograniczenia działania mostków termicznych z uwzględnieniem efektywności ekonomicznej ich zastosowania”
- II miejsce: Klaudia Trzcińska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Magisterska Praca Dyplomowa „Analiza stateczności pontonu w zależności od konstrukcji budynku pływającego”
- III miejsce: Łukasz Chrzanowski, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny, Inżynierska Praca Dyplomowa „Analiza porównawcza parametrów technicznych poliuretanu”
- Wyróżnienie: Julia Kalka, Politechnika Poznańska, Magisterska praca dyplomowa „Technical and economic analysis of power sources for buildings with different thermal standards in the years from 1980 to 2021”
W II połowie 2023 przedstawiciele Związku „SIPUR” prowadzili wykłady dla studentów wydziałów budownictwa i pokrewnych, które od 10 lat są organizowane pod hasłem „Poliuretan izoluje lepiej”. Podczas spotkań omawiane są metody wytwarzania, rodzaje, budowy, najważniejsze cechy i parametry wyrobów poliuretanowych PUR/PIR. Prezentacje dla przyszłych profesjonalistów odbywały się na Politechnice Krakowskiej, Koszalińskiej oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Źródło: Związek „SIPUR”