Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jarosław Guzal | 2015-04-01
Filip Barański - prezes zarządu firmy KFB Polska Sp. z o.o.
Filip Barański - prezes zarządu firmy KFB Polska Sp. z o.o.

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Zobacz także

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Akustyka stropów – izolacje z wełny mineralnej

Akustyka stropów – izolacje z wełny mineralnej Akustyka stropów – izolacje z wełny mineralnej

Stropy spełniają kilka podstawowych zadań: przenoszą obciążenia użytkowe, ograniczają straty ciepła, ale spełniają także rolę przegród dźwiękochłonnych.

Stropy spełniają kilka podstawowych zadań: przenoszą obciążenia użytkowe, ograniczają straty ciepła, ale spełniają także rolę przegród dźwiękochłonnych.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE SIPUR: Branża poliuretanowa w Polsce – wyzwania i perspektywy

SIPUR: Branża poliuretanowa w Polsce – wyzwania i perspektywy SIPUR: Branża poliuretanowa w Polsce – wyzwania i perspektywy

Od jakich czynników zależy dalszy rozwój branży poliuretanowej w Polsce? O poszerzaniu zakresu zastosowania poliuretanu oraz o nowych technologiach mówi Maciej Kubanek, prezes zarządu Związku „SIPUR”.

Od jakich czynników zależy dalszy rozwój branży poliuretanowej w Polsce? O poszerzaniu zakresu zastosowania poliuretanu oraz o nowych technologiach mówi Maciej Kubanek, prezes zarządu Związku „SIPUR”.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię BAUMIT: Innowacje to nasze drugie imię

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji...

Prezes zarządu BAUMIT Zbigniew Kaliciński podsumowuje 30 lat działalności firmy, mówi też o planach inwestycyjnych, strategii oraz perspektywach rozwoju kierowanego przedsiębiorstwa w kontekście tendencji na rynku budowlanym.

Na początku naszej rozmowy chciałbym zapytać o początki firmy KFB. Skąd się wziął pomysł na działalność w tym segmencie?

Firma oficjalnie rozpoczęła działalność w 2009 r. - wtedy właśnie z żoną podjęliśmy decyzję o założeniu rodzinnej działalności gospodarczej. Skąd wziął się pomysł na działalność w tym segmencie? Po studiach na Politechnice Wrocławskiej kontynuowałem działalność naukową na Uniwersytecie w Bochum i równolegle rozwijałem dział B+R (badawczo-rozwojowy) w niemieckiej firmie inżynierskiej.

To pozwoliło mi zdobyć szereg kontaktów z przedstawicielami przemysłu na terenie Niemiec. Po zakończeniu doktoratu zdecydowaliśmy się z żoną wrócić do Polski - i właśnie tutaj pojawił się problem. Na uczelnie w Polsce nie chciałem wracać, a na zdobyte przeze mnie doświadczenie w przemyśle nie było zapotrzebowania.

Wtedy właśnie moja żona wpadła na pomysł stworzenia firmy, która na początku wykorzystywałaby zdobyte przeze mnie doświadczenie z zakresu akustyki i wibroakustyki maszyn, a w przyszłości byłaby "przytułkiem" dla takich pasjonatów jak ja oraz kuźnią polskich akustyków.

Co w takim razie jest obecnie przedmiotem działalności firmy KFB? Na jakie specjalizacje można ją podzielić?

Hałas nigdy nie był tak uciążliwy, a zarazem tak powszechny jak obecnie. Ochrona przed hałasem stała się obecnie wyzwaniem cywilizacyjnym. W wyniku tego, zostały wprowadzone nowe normy emisji hałasu maszyn i urządzeń (Dyrektywa 2000/14/WE) oraz ustanowiono minimalne wymagania w zakresie ochrony zdrowia pracowników narażonych na wibracje i hałas (Dyrektywa 2002/44/WE i 2003/10/WE).

W celu zastosowania się do tych przepisów prawnych, przedsiębiorstwa zostały zmuszone do wdrożenia programów monitoringu, redukcji drgań i hałasu parków maszynowych oraz poprawienia klimatu akustycznego miejsc pracy.

Poziom mocy akustycznej maszyn i urządzeń jest obecnie jednym z czynników charakteryzujących jakość produktu, a w niektórych branżach jest warunkiem utrzymania przez przedsiębiorstwo pozycji konkurencyjnej na rynku.

Działalność firmy KFB Polska koncentruje się na wsparciu naszych klientów w rozwiązywaniu problemów z zakresu akustyki przemysłowej, wibroakustyki maszyn, akustyki budowlanej oraz akustyki architektonicznej.

Przy czym „rozwiązywanie problemów” rozpoczynamy od oceny stanu istniejącego, identyfikacji głównych źródeł hałasu i drgań, opracowaniu strategii rozwiązania tego problemu, a kończymy na projektowaniu, produkcji i wdrożeniu rozwiązań mających na celu osiągnięcie założonego rezultatu. Wszystko z jednej ręki i z gwarancją osiągnięcia zamierzonego celu.

Które z wymienionych wyżej specjalności, w których funkcjonuje firma KFB, w największym stopniu wpływają na pozycję rynkową firmy?

W pierwszych latach działalności spółki skoncentrowaliśmy się na akustyce przemysłowej i wibroakustyce maszyn. W akustyce przemysłowej wspieramy naszych klientów w redukcji hałasu na stanowiskach pracy i hałasu emitowanego do otoczenia.

Właśnie do odbiorców z tej grupy trafia największa ilość naszych produktów - są to specjalistyczne obudowy, tłumiki, ekrany akustyczne czy też ciche stanowiska pracy.

Jeżeli chodzi o wibroakustykę maszyn, to naszym głównym odbiorcą jest przemysł maszyn ciężkich. Dla odbiorców z tej grupy prowadzimy specjalistyczne pomiary i analizy oraz projektujemy i tworzymy prototypy rozwiązań antyhałasowych dla tych maszyn.

W kolejnych latach planujemy dalszy rozwój usług i produktów z grupy akustyki budowlanej i architektonicznej oraz wejście na rynek akustyczny przemysłu samochodowego i lotniczego.

Obecnie głównymi odbiorcami oferty naszej firmy są producenci i użytkownicy maszyn i urządzeń, niezależnie od branży i lokalizacji. Realizujemy między innymi projekty dla branży spożywczej, medycznej, opakowań, maszynowej i samochodowej. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Europy, a nasze produkty dostarczamy obecnie do Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Jaka jest strategia firmy?

Przede wszystkim stawiamy na rozwój naszej kadry inżynierskiej oraz rozwój działu B+R i produkcji. Kluczem do sukcesu są ludzie, ich pasja i zaangażowanie. Dzięki pracom badawczo-rozwojowym prowadzonym w naszych laboratoriach tworzymy nowe usługi i prototypy nowych produktów. Kolejne inwestycje w maszyny i nowe technologie pozwolą nam z kolei na wdrożenie produkcji seryjnej naszych produktów antyhałasowych.

Od samego początku istnienia firmy angażujemy się w projekty badawcze we współpracy z europejskimi uczelniami i przemysłem. Obecnie realizujemy międzynarodowy projekt ArAc Multibook of Architectural Acoustics, którego jesteśmy liderem.

Głównym celem projektu jest wypełnienie luki istniejącej w literaturze fachowej w sposób innowacyjny oraz zwiększenie świadomości architektów na temat akustyki i jej wpływu na życie człowieka.

Chcieliśmy, aby nasza aplikacja nie tylko wyjaśniała podstawowe zagadnienia i problemy akustyki, ale była także przydatnym narzędziem w procesie projektowania. ArAc-Multibook of Architectural Acoustics to dostępna w czterech językach darmowa aplikacja na urządzenia mobilne (tablety i smartfony z systemem Android lub iOS) oraz dostępna na stronie www.arac-multibook.com.

Partnerami projektu są: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Kahle Acoustics - firma konsultingowa z zakresu doradztwa akustycznego, która współpracuje z najsłynniejszymi światowymi architektami, takimi jak: Renzo Piano, Jean Nouvel, Rafael Viñoly, Terry Pawson czy Paul Andreu; Laboratorium Akustyki i Fizyki Cieplnej (ATF) z Katedry Fizyki i Astronomii na Wydziale Fizyki Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii oraz firma gfai tech GmbH, specjalizująca się w produkcji innowacyjnych systemów pomiarowych. Projekt realizowany jest w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

Nie ukrywam, że w ramach koncepcji prowadzenia firmy KFB Polska dużym wyzwaniem jest i zapewne będzie rozbudowa sieci dystrybucji naszych usług i produktów na szeroko pojętym rynku europejskim.

Co według Pana wyróżnia firmę KFB spośród innych firm w tej branży?

Na pewno jednym z głównych czynników wyróżniających naszą firmę jest kompleksowość naszych działań. Celem zawsze jest efektywne rozwiązanie problemu związanego z hałasem, a nie wyłącznie stwierdzenie, "że jest za głośno". Kolejnym czynnikiem jest prężnie rozwijający się dział B+R, co pozwala na tworzenie, testowanie i wdrażanie niestandardowych rozwiązań antyhałasowych.

Jak oceniacie Państwo świadomość rynku w zakresie tego, co robicie, na co dzień?

Jeżeli chodzi o świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu to zarówno w Polsce, jak i za granicą jest ona stosunkowo niska. W ramach realizacji projektów dla naszych klientów organizujemy szkolenia z zakresu akustyki, pozwalające na właściwą interpretację zagrożeń związanych z hałasem oraz możliwościami jego redukcji.

Czy od strony prawnej nasz kraj jest gotowy, aby zwalczać wszelkie niedogodności związane z hałasem w miejscu zamieszkania, pracy itp.? Jak nasz kraj wypada w porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej?

Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej mamy określone wartości dopuszczalne dla hałasu na stanowiskach pracy i w środowisku oraz określone metodyki pomiaru i wyznaczania poziomu hałasu.

Tym samym mamy podobną sytuację wyjściową zarówno w Polsce, jak i za granicą. Inaczej jest ze zwalczaniem tych zagrożeń, gdyż każdy z krajów Unii Europejskiej ma odrębne regulacje i standardy.

Jak docelowo pojmowana ma być firma KFB na rynku polskim? Do jakiego modelu dążą osoby zarządzające firmą?

Naszym celem jest budowa marki KFB i pozyskanie mocnej pozycji w branży nie tylko w Polsce, ale i na rynku europejskim. Badania nad specjalistycznymi rozwiązaniami antyhałasowymi dla przemysłu pozwolą nam na wdrożenie produkcji seryjnej i dystrybucję na terenie całej Europy.

Natomiast dzięki inwestycji w dział B+R chcemy stworzyć europejskie centrum wibroakustyczne, w którym możliwe będzie prowadzenie projektów badawczych oraz szkolenie europejskich inżynierów w zakresie akustyki.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

dr Jarosław Gil Izolacyjność akustyczna ścian w placówkach edukacji muzycznej

Izolacyjność akustyczna ścian w placówkach edukacji muzycznej Izolacyjność akustyczna ścian w placówkach edukacji muzycznej

W budynkach szkół muzycznych często trudno uzyskać odpowiednią izolacyjność akustyczną. Instrumenty muzyczne generują wysokie poziomy ciśnienia akustycznego, a jednocześnie tolerancja na dźwięki dochodzące...

W budynkach szkół muzycznych często trudno uzyskać odpowiednią izolacyjność akustyczną. Instrumenty muzyczne generują wysokie poziomy ciśnienia akustycznego, a jednocześnie tolerancja na dźwięki dochodzące z sąsiednich sal jest bardzo niska. Dodatkowym problemem są małe wymiary pomieszczeń.

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym. Praktyczny poradnik

Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym. Praktyczny poradnik Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym. Praktyczny poradnik

W polskim budownictwie wymagania akustyczne bywają często marginalizowane zarówno przez architektów, jak i inspektorów budowlanych. Wynika to w dużej mierze z tego, że w Polsce przepisy i normy dotyczące...

W polskim budownictwie wymagania akustyczne bywają często marginalizowane zarówno przez architektów, jak i inspektorów budowlanych. Wynika to w dużej mierze z tego, że w Polsce przepisy i normy dotyczące izolacyjności akustycznej nigdy nie były rygorystycznie egzekwowane. Nie było i nie ma również obowiązku wykonywania pomiarów weryfikacyjnych.

dr hab. inż. Barbara Ksit, mgr inż. Michał Majcherek Ochrona akustyczna w budynkach

Ochrona akustyczna w budynkach Ochrona akustyczna w budynkach

W budynkach, w których ludzie muszą mieć zapewnione warunki sprzyjające skupieniu, ale także relaksowi, szczególnie ważna jest odpowiednia ochrona akustyczna, rozumiana jako wszystkie działania budowlane...

W budynkach, w których ludzie muszą mieć zapewnione warunki sprzyjające skupieniu, ale także relaksowi, szczególnie ważna jest odpowiednia ochrona akustyczna, rozumiana jako wszystkie działania budowlane zmierzające do zmniejszenia obciążenia człowieka hałasem.

dr hab. inż. arch. Andrzej K. Kłosak Kształtowanie akustyki w budynkach – poprawne rozwiązania w projektowaniu i wykonawstwie

Kształtowanie akustyki w budynkach – poprawne rozwiązania w projektowaniu i wykonawstwie Kształtowanie akustyki w budynkach – poprawne rozwiązania w projektowaniu i wykonawstwie

Mieszkańcy współcześnie wybudowanych budynków wielorodzinnych najczęściej jako zastrzeżenia co do akustyki ich mieszkań zgłaszają odgłosy kroków dobiegające z sąsiednich mieszkań i klatek schodowych, odgłosy...

Mieszkańcy współcześnie wybudowanych budynków wielorodzinnych najczęściej jako zastrzeżenia co do akustyki ich mieszkań zgłaszają odgłosy kroków dobiegające z sąsiednich mieszkań i klatek schodowych, odgłosy z łazienek sąsiadów oraz nadmierny hałas wydostający się z systemu wentylacji. Przyczyną tych problemów są błędy popełnione na etapie projektowania i wykonawstwa.

dr hab. inż. arch. Andrzej K. Kłosak Projektowanie akustyczne budynków

Projektowanie akustyczne budynków Projektowanie akustyczne budynków

Projekt akustyczny budynku jest jednym z elementów projektu architektoniczno-budowlanego obiektu. Pomimo tego jest on często bagatelizowany przez architektów.

Projekt akustyczny budynku jest jednym z elementów projektu architektoniczno-budowlanego obiektu. Pomimo tego jest on często bagatelizowany przez architektów.

dr hab. inż., prof. ITB Barbara Szudrowicz, dr inż. Elżbieta Nowicka Izolacje akustyczne - błędy w projektowaniu i wykonawstwie

Izolacje akustyczne - błędy w projektowaniu i wykonawstwie Izolacje akustyczne - błędy w projektowaniu i wykonawstwie

Na jakość akustyczną budynku składają się prawidłowy pod względem akustycznym projekt, jakość zastosowanych wyrobów budowlanych oraz poprawne wykonawstwo. W wielu przypadkach najważniejszy jest projekt,...

Na jakość akustyczną budynku składają się prawidłowy pod względem akustycznym projekt, jakość zastosowanych wyrobów budowlanych oraz poprawne wykonawstwo. W wielu przypadkach najważniejszy jest projekt, ponieważ źle zaprojektowany pod względem akustycznym budynek nie zapewni właściwych warunków akustycznych w pomieszczeniach, nawet jeśli zostaną zastosowane dobrej jakości wyroby budowlane, a wykonawstwo będzie poprawne i zgodne z projektem. Jednakże zła jakość wyrobów i nieprawidłowe wykonawstwo...

dr inż. Leszek Dulak Akustyka budowlana - podstawowe wielkości akustyczne

Akustyka budowlana - podstawowe wielkości akustyczne Akustyka budowlana - podstawowe wielkości akustyczne

Proces projektowania budynków jest obecnie dużo bardziej rozbudowany niż jeszcze kilka lat temu. Wymaga bowiem znajomości wielu wprowadzonych w ostatnich latach zmian w zakresie metodologii dotyczącej...

Proces projektowania budynków jest obecnie dużo bardziej rozbudowany niż jeszcze kilka lat temu. Wymaga bowiem znajomości wielu wprowadzonych w ostatnich latach zmian w zakresie metodologii dotyczącej prognozowania oraz pomiarów izolacyjności akustycznej.

dr inż. Elżbieta Nowicka Właściwości akustyczne płyt warstwowych

Właściwości akustyczne płyt warstwowych Właściwości akustyczne płyt warstwowych

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta problem rozprzestrzeniania się hałasu w środowisku i jego wpływu na zdrowie ludzi, dlatego ochrona przed hałasem zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę podczas realizacji...

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta problem rozprzestrzeniania się hałasu w środowisku i jego wpływu na zdrowie ludzi, dlatego ochrona przed hałasem zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę podczas realizacji wielu inwestycji. Coraz bardziej przydatna staje się więc wiedza dotycząca właściwości akustycznych poszczególnych materiałów budowlanych.

mgr inż. Paweł Tomczyk Właściwości akustyczne stropów i układów podłogowych

Właściwości akustyczne stropów i układów podłogowych Właściwości akustyczne stropów i układów podłogowych

Zapewnienie należytej ochrony przed hałasem jest jednym z podstawowych wymagań użytkowych stawianych obiektom budowlanym. Zostało ono sformułowane w Dyrektywie Unii Europejskiej 89/106/EEC92 oraz w Dokumencie...

Zapewnienie należytej ochrony przed hałasem jest jednym z podstawowych wymagań użytkowych stawianych obiektom budowlanym. Zostało ono sformułowane w Dyrektywie Unii Europejskiej 89/106/EEC92 oraz w Dokumencie Interpretacyjnym „Wymaganie podstawowe nr 5. Ochrona przed hałasem”. Podobne zapisy, włączające ponadto ochronę przeciwdrganiową, znajdują się w podstawowych aktach prawnych dotyczących budownictwa, do których należą: ustawa Prawo budowlane i związane z nią Rozporządzenie Ministra Infrastruktury...

mgr inż. Henryk Kwapisz Podnoszenie jakości akustycznej projektowanych budynków

Podnoszenie jakości akustycznej projektowanych budynków Podnoszenie jakości akustycznej projektowanych budynków

Ochrona przed hałasem jest jednym z 6 podstawowych wymagań, jakie powinny spełniać budynki, dlatego też w skład właściwości użytkowych obiektu, zgodnie z ustawą Prawo budowlane, wchodzą jego właściwości...

Ochrona przed hałasem jest jednym z 6 podstawowych wymagań, jakie powinny spełniać budynki, dlatego też w skład właściwości użytkowych obiektu, zgodnie z ustawą Prawo budowlane, wchodzą jego właściwości akustyczne. Niestety, w praktyce projektowej bardzo rzadko zwraca się uwagę na te właśnie cechy. Poza niektórymi budynkami hotelowymi właściwie w żadnym innym typie budynku izolacyjność akustyczna nie jest w sposób jednoznaczny projektowana ani weryfikowana. Dotyczy to szczególnie budynków mieszkalnych...

mgr inż. Jacek Danielewski Funkcjonowanie norm z zakresu akustyki w architekturze - interpretacja

Funkcjonowanie norm z zakresu akustyki w architekturze - interpretacja Funkcjonowanie norm z zakresu akustyki w architekturze - interpretacja

W nowelizacji Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 marca 2009 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [1], przywołano wiele norm oraz odniesień do...

W nowelizacji Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 marca 2009 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [1], przywołano wiele norm oraz odniesień do ich stosowania. Warto pokusić się o interpretację sposobu funkcjonowania tych norm w porównaniu z panującymi w krajach unijnych zasadami korzystania z norm jako źródła wiedzy technicznej.

dr hab. inż., prof. ITB Barbara Szudrowicz Przepisy techniczne dotyczące ochrony przed hałasem w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej

Przepisy techniczne dotyczące ochrony przed hałasem w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej Przepisy techniczne dotyczące ochrony przed hałasem w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej

Celem ochrony przeciwdźwiękowej w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej jest zapewnienie takich warunków akustycznych, „aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy [budynku – B.S.]...

Celem ochrony przeciwdźwiękowej w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej jest zapewnienie takich warunków akustycznych, „aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy [budynku – B.S.] lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach”. Ten cel, zacytowany z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [20, 24], przedstawiony...

Redakcja miesięcznika IZOLACJE Akustyka stropów – izolacje z wełny mineralnej

Akustyka stropów – izolacje z wełny mineralnej Akustyka stropów – izolacje z wełny mineralnej

Stropy spełniają kilka podstawowych zadań: przenoszą obciążenia użytkowe, ograniczają straty ciepła, ale spełniają także rolę przegród dźwiękochłonnych.

Stropy spełniają kilka podstawowych zadań: przenoszą obciążenia użytkowe, ograniczają straty ciepła, ale spełniają także rolę przegród dźwiękochłonnych.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Wybrane dla Ciebie

Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Pokrycia ceramiczne na każdy dach » Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową » Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę » Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Panele grzewcze do ścian i sufitów » Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Płynne membrany do uszczelniania dachów »

Płynne membrany do uszczelniania dachów » Płynne membrany do uszczelniania dachów »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych » Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.