Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

FS Arbet: Teraz stawiamy na jakość i technologię

Dariusz Karasiński w towarzystwie właścicieli firmy
FS Arbet

Dariusz Karasiński w towarzystwie właścicieli firmy


FS Arbet

Dariusz Karasiński - dyrektor generalny Fabryki Styropianu Arbet - podsumowuje 25 lat działalności firmy. Mówi też o jakości styropianu oraz przyszłości izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą.

Zobacz także

Gizo Rental Sp. z o.o. sp.k. Minidźwig budowlany – postaw na wynajem w Gizo!

Minidźwig budowlany – postaw na wynajem w Gizo! Minidźwig budowlany – postaw na wynajem w Gizo!

Minidźwig budowlany jest niezbędny nie tylko podczas wznoszenia nowych budynków, lecz także prac naprawczych, rozbiórek czy wyburzeń. Znacznie usprawnia działania, a jednocześnie pozwala na podnoszenie...

Minidźwig budowlany jest niezbędny nie tylko podczas wznoszenia nowych budynków, lecz także prac naprawczych, rozbiórek czy wyburzeń. Znacznie usprawnia działania, a jednocześnie pozwala na podnoszenie przedmiotów o masie nawet kilkuset kilogramów. Dlaczego warto wynająć minidźwig w Gizo?

OMEGAPUR Sp. z o.o. Zalety używania pianki poliuretanowej OMEGAPUR OK/12E do ocieplenia poddasza

Zalety używania pianki poliuretanowej OMEGAPUR OK/12E do ocieplenia poddasza Zalety używania pianki poliuretanowej OMEGAPUR OK/12E do ocieplenia poddasza

Izolacja poddasza to niezwykle ważny element każdej inwestycji budowlanej. Odpowiednio ocieplone poddasze pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, poprawia komfort termiczny, a także przyczynia...

Izolacja poddasza to niezwykle ważny element każdej inwestycji budowlanej. Odpowiednio ocieplone poddasze pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, poprawia komfort termiczny, a także przyczynia się do podwyższenia standardów energetycznych budynku. Wśród różnych materiałów do ociepleń na rynku, pianka poliuretanowa staje się coraz bardziej popularnym wyborem. Dziś przyjrzymy się bliżej piance otwartokomórkowej OMEGAPUR OK/12E, produktowi od renomowanego producenta piany OMEGAPUR, oraz wskażemy...

Sika Poland Jakie posadzki sprawdzają się w przemyśle spożywczym?

Jakie posadzki sprawdzają się w przemyśle spożywczym? Jakie posadzki sprawdzają się w przemyśle spożywczym?

W zakładach przetwórstwa branży spożywczej zachodzi wiele procesów mokrych i tłustych. To idealne środowisko do rozwoju patogenów chorobotwórczych. W zapobieganiu temu zjawisku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa...

W zakładach przetwórstwa branży spożywczej zachodzi wiele procesów mokrych i tłustych. To idealne środowisko do rozwoju patogenów chorobotwórczych. W zapobieganiu temu zjawisku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa żywności zasadnicze znaczenie mają powierzchnie użytkowane w zakładach, m.in. posadzki. Proces ich projektowania w zakładach przetwórstwa był tematem szkolenia przeprowadzonego przez Sika i ACO. A to nie ostatnie tego typu wydarzenie!

Fabryka Styropianu Arbet obchodziła ostatnio jubileusz 25-lecia istnienia. Z tego wynika, że po 1989 r. byliście jednym z prekursorów na rynku styropianu w Polsce. Od tego czasu na rynku było wiele firm produkujących styropian, więc konkurencja była duża, ale Arbetowi udało się nie tylko przetrwać, ale też odnieść sukces.

To prawda. Rzeczywiście byliśmy jedną z pierwszych firm na rynku. Wtedy ten biznes zaczynały z nami firmy, z których niewiele przetrwało.

Jaki był - według Pana - klucz do Państwa sukcesu?

To trudne pytanie, ale chyba podstawową kwestią były właściwe decyzje właścicieli firmy, bo to oni w odpowiednim czasie nadawali kierunek rozwojowi firmy. Do tego dochodzą na pewno uwarunkowania rynku, ponieważ docieplenia w Polsce rozwijały się bardzo dynamicznie, w zasadzie z poziomu zerowego, a dziś jesteśmy drugim rynkiem w Europie. Poza tym, ważne były ostrożność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych i zarządzaniu sprzedażą. Były czasy w Polsce, kiedy trzeba było być naprawdę ostrożnym i dobrze wyczuwać rynek, żeby się rozwijać, a nie tracić.

To wyczucie trzeba było mieć chociażby w momencie uruchamiania kolejnych zakładów. Ile obecnie Państwo ich posiadają?

Pięć. Pierwszy był zakład w Koszalinie, potem w Golubiu, Gostyniu, Jaśle, a na końcu w Przodkowie. A potem zbudowaliśmy jeszcze jedną, zupełnie nową fabrykę w Czechorowie koło Gostynina i tam przenieśliśmy produkcję ze starych obiektów w Gostyniu.

Ile Państwu jeszcze brakuje, żeby objąć teren całej Polski?

Tyle, ile produkujemy, wystarcza.

Czyli nie ma planów, żeby uruchomić nowy zakład? Zakładam, że idą Państwo w kierunku uruchamiania nowych linii w istniejących zakładach.

W tym momencie raczej inwestujemy w jakość, technologię, w to, co można jeszcze zrobić z płytą styropianową - jak ją poprawić i jak produkować lepiej i dokładniej.

W ofercie firmy Arbet stawiacie wyłącznie na styropian. Nie było prób dywersyfikacji profilu firmy na inne grupy produktowe?

Od jakiegoś czasu mamy system ociepleń, jednak nie jest to nasza produkcja. System jest firmowany naszą marką, mamy go w stałej ofercie i coraz bardziej rozwijamy. Oferowanie całego systemu daje naszej firmie trochę inne spojrzenie na ten rynek.

Czy mają Państwo system ociepleń oparty na wełnie mineralnej?

Nie, systemu na wełnie nie mamy. Mamy wszystkie składniki do systemu na styropianie. Według mnie wełna nie jest dobrym produktem na fasadę, ponieważ jest trudna w aplikacji, droga, ciężka oraz wymaga bardzo dobrego wykonawstwa. Jest za to doskonałym produktem na dachy skośne.

Ostatnio relacje na linii styropian-wełna trochę się skomplikowały…

Pewnie wynika to z faktu, że pojawia się sporo prób ograniczenia obecności styropianu na rynku. Według mnie używane są kompletnie nieuzasadnione argumenty, ponieważ styropian jest bardzo dobrym materiałem fasadowym. Od wielu lat stosowany jest w Polsce i nie tylko. Nie mamy przykładów, które mówiłyby o tym, że to jest produkt, który stwarza zagrożenie albo jest gorszy od innych materiałów izolacyjnych.

Na niekorzyść styropianu mogą działać ostatnie informacje o jakości tego materiału.

W tej chwili nasza firma ma wyłącznie pozytywne wyniki kontroli. Nie wiem, ile jest firm, które grają nieuczciwie i lokują na rynku produkty, które nie do końca są zgodne z deklaracją. Mamy pewne przypuszczenia, ponieważ stale badamy konkurencję, jednak patrząc na rynek całościowo, uważam, że styropian nie jest taki zły, a złe praktyki należy w miarę możliwości eliminować.

Znalazłoby się sporo materiałów, które pewnie nie utrzymują odpowiedniego poziomu jakości, natomiast symptomatyczne jest to, że na oficjalnych spotkaniach z zakresu jakości materiałów budowlanych urzędnicy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego jako zły przykład wskazują zwykle na wyniki badań styropianu.

Wskazują na te badania, które mają. A że jest obecnie nastawienie, żeby kontrolować styropian, to wszyscy wiemy.

Czy to, co się teraz dzieje wokół styropianu, będzie przyczynkiem do wrzucenia przez branżę styropianową kolejnego biegu? I czy przełoży się to w przyszłości na lepszą jakość?

Mam nadzieję, że tak będzie. Sądzę, że podejmowane w tej chwili działania przyniosą efekt i będziemy mieli taką sytuację, że styropian będzie zdecydowanie lepszy w skali całego rynku. To, czy stanie się to przy udziale Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, czy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest obojętne. Najważniejsze jest to, żeby była to instytucja państwowa. Według mnie będzie to skuteczna metoda.

Według Pana ile mamy tych dobrych wyrobów styropianowych na rynku?

W mojej ocenie większość styropianów jest dobrych.

Co w najbliższej przyszłości może się wydarzyć w branży styropianowej pod względem technologicznym?

Tak naprawdę wszystko się może stać. Nikt kilkanaście lat temu nie przypuszczał, że może coś jeszcze ze styropianem się zmienić, a się zmieniło - na rynek wszedł styropian grafitowy. Styropian, który ma zdecydowanie lepsze parametry. I myślę, że będzie on się coraz bardziej upowszechniał. I słusznie, bo to jest cieńsza warstwa izolacji, która zapewnia nam taki sam opór cieplny jak ewentualnie grubsza warstwa z gorszym współczynnikiem. Niewykluczone też, że będą podejmowane dalsze kroki, które spowodują, że ten styropian będzie jeszcze lepszy.

Jaka jest obecnie w Państwa firmie proporcja między szarym styropianem a tradycyjnym białym?

Cały czas zdecydowana większość to jeszcze styropian biały, natomiast z roku na rok udział grafitowego się zwiększa.

Do jakich zastosowań przeznaczony jest Państwa styropian?

Przede wszystkim skupiamy się na styropianie na elewacje, natomiast oczywiście mamy również styropian podłogowy, styropian na dachy, na parkingi, taki o bardzo dużej wytrzymałości na ściskanie, a także styropian o obniżonej chłonności wody, który jest używany do podziemnych części budynków. Widać więc, że mamy całą paletę, łącznie ze styropianem akustycznym, który służy do izolacji akustycznej podłóg.

Patrząc na ostatnie 25 lat, to gdzie dziś jest Fabryka Styropianu Arbet? Na jakim etapie rozwoju pozycjonuje Pan firmę?

Jesteśmy bardzo dojrzałym przedsiębiorstwem, jednym z największych w Polsce, sprzedajemy w całym kraju, sporo też eksportujemy. W związku z tym, jesteśmy na takim etapie, na którym intensywnie myślimy o tym, jak nasz produkt produkować lepiej i co można jeszcze do niego dodać, np. serwis czy doradztwo techniczne. Wiemy, że sama płyta styropianowa jest tylko środkiem do tego, żeby uzyskać efekt w postaci lepszej izolacyjności budynków. Dziś możemy sobie pozwolić na to, żeby trochę szerzej pomyśleć na temat rynku i klienta. Mam tu na myśli współpracę z projektantami, architektami, przekazywanie im coraz większej ilości informacji na temat prawidłowego ocieplania. Skupiamy się też na tym, żeby optymalizować logistykę i współpracę z hurtowniami budowlanymi.

Obecnie jesteśmy numerem dwa na rynku. Dla nas ta pozycja jest bardzo wygodna. Z jednej strony mamy kogo gonić, a z drugiej musimy iść cały czas do przodu. Dlatego myślimy o rozwoju. Wiemy, gdzie chcemy być za 5-10 lat. Wiemy, że w przyszłości chcemy być producentem, który dostarcza kompletny system ociepleń. Tutaj widzę pole do rozwoju. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie w ciągu paru najbliższych lat wprowadzić jakąś kolejną innowację. Marzy mi się na przykład płyta biała, która ma parametry izolacyjne co najmniej takie jak płyta grafitowa.

Ale skoro jest już styropian grafitowy z takimi parametrami, to po co inwestować w rozwój białej wersji?

Ze względu na to, że jednak płyta grafitowa cały czas sprawia pewne problemy na etapie wykonawstwa. Jest trudniejsza chociażby z tego względu, że przy jej montażu potrzebne są osłony, ponieważ nie może być narażona na bezpośrednie działanie słońca.

Firmy sobie z tym radzą poprzez zastosowanie specjalnych osnów.

Tak, ale jeżeli można coś zrobić w prostszy sposób i osiągnąć ten sam efekt, to się to robi. Płyta grafitowa jest bardzo dobrym materiałem, który obecnie mocno promujemy. Natomiast dobrze by było, gdybyśmy za kilka lat mogli powiedzieć, że jesteśmy w stanie dostarczyć białą płytę, która ma lepsze parametry niż płyta grafitowa. To byłby następny krok w rozwoju.

W ramach Unii Europejskiej uchwalane są przepisy, które dotyczą rynku styropianu w kontekście substancji chemicznych stosowanych do produkcji tego materiału. Czy to stanowi problem dla Państwa firmy w zakresie technologii produkcji?

Dla Arbetu nie jest to żaden problem. Już od dłuższego czasu produkujemy na surowcu, który nie zawiera substancji ryzykownych w jakikolwiek sposób, więc nasz produkt jest w 100% procentach produkowany w oparciu o zupełnie nowe uniepalniacze. Niestety obserwujemy na rynku, że nie wszyscy tak robią. Ale to jest już rola państwa, żeby takie przypadki badać i wychwytywać.

Jak według Pana wygląda przyszłość izolacji ze styropianu w Polsce i zagranicą?

Myślę, że styropian będzie zachowywał swój udział w rynku materiałów izolacyjnych, dlatego że to jest najlepszy materiał do zastosowania na fasadzie w metodzie lekkiej mokrej. W związku z tym nie ma podstaw do tego, żeby ten materiał tracił udział w rynku ociepleniowym. Zakładam, że budownictwo będzie się rozwijało. Przy tym rozwijać się będzie również nasza branża.

A widzi Pan jakiś materiał, który w przyszłości mógłby zagrozić pozycji styropianu?

W tym momencie nie widzę na horyzoncie takiego materiału. Jest cały szereg materiałów, które próbują wejść, ale one w przypadku fasad nie stanowią dla nas konkurencji. W tej aplikacji jeszcze nie ma nic takiego, co by było substytutem mogącym poważnie zagrozić styropianowi. Natomiast mamy oczy szeroko otwarte, bo Pana pytanie jest jak najbardziej zasadne. To jest pytanie, które bardzo często sobie zadajemy, więc nie zostaje nam nic innego jak obserwować rynek.

Komentarze

Powiązane

BAŁTYKGAZ Jak obniżyć cenę gazu propan? Unikalne sposoby i triki

Jak obniżyć cenę gazu propan? Unikalne sposoby i triki Jak obniżyć cenę gazu propan? Unikalne sposoby i triki

Oszczędzanie na gazie propan, zwłaszcza przy znaczącym udziale tego paliwa w ogrzewaniu domów, jest możliwe dzięki odpowiedniej strategii. Jak analizować ceny gazu propan? Sprawdź, od czego one zależą...

Oszczędzanie na gazie propan, zwłaszcza przy znaczącym udziale tego paliwa w ogrzewaniu domów, jest możliwe dzięki odpowiedniej strategii. Jak analizować ceny gazu propan? Sprawdź, od czego one zależą oraz jak świadomie wykorzystywać trendy rynkowe, aby maksymalizować korzyści finansowe przy zakupie gazu?

Sika Poland Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu Nowe Centrum Hydroizolacji Sika na Pomorzu

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego Centrum Hydroizolacji w firmie Broker – hurtownia materiałów budowlanych w Rokocinie.

Ultrapur Sp. z o.o. Pianka poliuretanowa a szczelność budynku

Pianka poliuretanowa a szczelność budynku Pianka poliuretanowa a szczelność budynku

Wielu inwestorów, wybierając materiał do ocieplenia domu, kieruje się głównie parametrem lambda, czyli wartością współczynnika przewodzenia ciepła. Jest on jedynym zestandaryzowanym współczynnikiem, który...

Wielu inwestorów, wybierając materiał do ocieplenia domu, kieruje się głównie parametrem lambda, czyli wartością współczynnika przewodzenia ciepła. Jest on jedynym zestandaryzowanym współczynnikiem, który określa właściwości izolacyjne materiału. Jednocześnie jest współczynnikiem wysoce niedoskonałym – określa, jak dany materiał może opierać się utracie ciepła poprzez przewodzenie.

Alchimica Polska Sp. z o.o. Renowacja dachu płaskiego z lądowiskiem dla helikopterów – Błękitny Wieżowiec w Warszawie

Renowacja dachu płaskiego z lądowiskiem dla helikopterów – Błękitny Wieżowiec w Warszawie Renowacja dachu płaskiego z lądowiskiem dla helikopterów – Błękitny Wieżowiec w Warszawie

Błękitny Wieżowiec, położony przy pl. Bankowym 2 w Warszawie, przeszedł kompleksową renowację dachu dzięki zastosowaniu systemu płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo. System ten, produkowany przez...

Błękitny Wieżowiec, położony przy pl. Bankowym 2 w Warszawie, przeszedł kompleksową renowację dachu dzięki zastosowaniu systemu płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo. System ten, produkowany przez firmę Alchimica, a w Polsce dystrybuowany przez Alchimica Polska, to sprawdzone rozwiązanie w zakresie hydroizolacji dachów płaskich, w tym dachów użytkowych o różnym natężeniu eksploatacji.

M.B. Market Ltd. Sp. z o.o. Czy piana poliuretanowa jest palna?

Czy piana poliuretanowa jest palna? Czy piana poliuretanowa jest palna?

W artykule chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej temu aspektowi i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat palności pian poliuretanowych.

W artykule chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej temu aspektowi i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat palności pian poliuretanowych.

Canada Rubber Polska Zyskaj przewagę nad jesienną aurą z produktem Flex Rubber MS!

Zyskaj przewagę nad jesienną aurą z produktem Flex Rubber MS! Zyskaj przewagę nad jesienną aurą z produktem Flex Rubber MS!

Jesień to pora roku, kiedy witają nas chłodne poranki, deszczowe dni, które powoli przygotowują nas na zimę. Często jesienna, kapryśna pogoda przypomina nam o tym, że to ostatni dzwonek przed wpływającymi...

Jesień to pora roku, kiedy witają nas chłodne poranki, deszczowe dni, które powoli przygotowują nas na zimę. Często jesienna, kapryśna pogoda przypomina nam o tym, że to ostatni dzwonek przed wpływającymi na nasz dom niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Messe Monachium GmbH Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU zapraszają do Monachium

Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU zapraszają do Monachium Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU zapraszają do Monachium

W styczniu 2025 r. czeka nas kolejna odsłona targów BAU, czyli Światowych Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych. Największa światowa wystawa budownictwa odbędzie się w dniach 13–17 stycznia...

W styczniu 2025 r. czeka nas kolejna odsłona targów BAU, czyli Światowych Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych. Największa światowa wystawa budownictwa odbędzie się w dniach 13–17 stycznia 2025 w Monachium. Ponad 2000 wystawców w 18 halach czeka na Państwa.

Sika Poland Jakie posadzki sprawdzają się w przemyśle spożywczym?

Jakie posadzki sprawdzają się w przemyśle spożywczym? Jakie posadzki sprawdzają się w przemyśle spożywczym?

W zakładach przetwórstwa branży spożywczej zachodzi wiele procesów mokrych i tłustych. To idealne środowisko do rozwoju patogenów chorobotwórczych. W zapobieganiu temu zjawisku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa...

W zakładach przetwórstwa branży spożywczej zachodzi wiele procesów mokrych i tłustych. To idealne środowisko do rozwoju patogenów chorobotwórczych. W zapobieganiu temu zjawisku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa żywności zasadnicze znaczenie mają powierzchnie użytkowane w zakładach, m.in. posadzki. Proces ich projektowania w zakładach przetwórstwa był tematem szkolenia przeprowadzonego przez Sika i ACO. A to nie ostatnie tego typu wydarzenie!

OMEGAPUR Sp. z o.o. Zalety używania pianki poliuretanowej OMEGAPUR OK/12E do ocieplenia poddasza

Zalety używania pianki poliuretanowej OMEGAPUR OK/12E do ocieplenia poddasza Zalety używania pianki poliuretanowej OMEGAPUR OK/12E do ocieplenia poddasza

Izolacja poddasza to niezwykle ważny element każdej inwestycji budowlanej. Odpowiednio ocieplone poddasze pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, poprawia komfort termiczny, a także przyczynia...

Izolacja poddasza to niezwykle ważny element każdej inwestycji budowlanej. Odpowiednio ocieplone poddasze pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, poprawia komfort termiczny, a także przyczynia się do podwyższenia standardów energetycznych budynku. Wśród różnych materiałów do ociepleń na rynku, pianka poliuretanowa staje się coraz bardziej popularnym wyborem. Dziś przyjrzymy się bliżej piance otwartokomórkowej OMEGAPUR OK/12E, produktowi od renomowanego producenta piany OMEGAPUR, oraz wskażemy...

Gizo Rental Sp. z o.o. sp.k. Minidźwig budowlany – postaw na wynajem w Gizo!

Minidźwig budowlany – postaw na wynajem w Gizo! Minidźwig budowlany – postaw na wynajem w Gizo!

Minidźwig budowlany jest niezbędny nie tylko podczas wznoszenia nowych budynków, lecz także prac naprawczych, rozbiórek czy wyburzeń. Znacznie usprawnia działania, a jednocześnie pozwala na podnoszenie...

Minidźwig budowlany jest niezbędny nie tylko podczas wznoszenia nowych budynków, lecz także prac naprawczych, rozbiórek czy wyburzeń. Znacznie usprawnia działania, a jednocześnie pozwala na podnoszenie przedmiotów o masie nawet kilkuset kilogramów. Dlaczego warto wynająć minidźwig w Gizo?

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji

Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji Pekabex: Jesteśmy liderem pod względem potencjału produkcji

Przemysław Borek – wiceprezes zarządu Pekabex SA, prezes zarządu Pekabex Bet SA, członek zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o. w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Przemysław Borek – wiceprezes zarządu Pekabex SA, prezes zarządu Pekabex Bet SA, członek zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o. w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Jarosław Guzal 3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach

3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach 3W: Stawiamy na sprzedaż w dużych miastach

O wpływie zmian cen materiałów budowlanych na rynek oraz o kierunkach rozwoju firmy mówią Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana oraz Paweł Sepioło, zastępca prezesa w rozmowie z Jarosławem...

O wpływie zmian cen materiałów budowlanych na rynek oraz o kierunkach rozwoju firmy mówią Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana oraz Paweł Sepioło, zastępca prezesa w rozmowie z Jarosławem Guzalem, redaktorem naczelnym miesięcznika IZOLACJE.

Jarosław Guzal Ursa: Stawiamy na produkty z lepszą lambdą

Ursa: Stawiamy na produkty z lepszą lambdą Ursa: Stawiamy na produkty z lepszą lambdą

Jak można podsumować 20 lat istnienia firmy URSA na polskim rynku i która grupa produktowa ma szansę na największy rozwój w przyszłości? O działaniach prowadzonych na rzecz produkowania wyrobów izolacyjnych...

Jak można podsumować 20 lat istnienia firmy URSA na polskim rynku i która grupa produktowa ma szansę na największy rozwój w przyszłości? O działaniach prowadzonych na rzecz produkowania wyrobów izolacyjnych o lepszych parametrach izolacyjności cieplnej mówi Mirosław Gawryluk, dyrektor generalny Ursa Polska, Nordic, Baltics.

Wybrane dla Ciebie

Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Pokrycia ceramiczne na każdy dach » Pokrycia ceramiczne na każdy dach »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Styropian na wiele sposobów »

Styropian na wiele sposobów » Styropian na wiele sposobów »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia » Wełna kamienna – izolacja bezpieczna od ognia »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową » Nowoczesne izolowanie pianą poliuretanową »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę » Zanim zaczniesz budowę, zrób ekspertyzę »

Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Panele grzewcze do ścian i sufitów » Panele grzewcze do ścian i sufitów »

Płynne membrany do uszczelniania dachów »

Płynne membrany do uszczelniania dachów » Płynne membrany do uszczelniania dachów »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Termomodernizacja na krokwiach dachowych » Termomodernizacja na krokwiach dachowych »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Uszczelnianie fundamentów »

Uszczelnianie fundamentów » Uszczelnianie fundamentów »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka » Prawidłowe wykonanie elewacji w systemie ETICS to jakość, żywotność i estetyka »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.